----------------------------------- Ikan1 Sre Jan 12, 2022 1:59 am Molim za pomoc identifikacije parazita ----------------------------------- Riba Ancistrus maticna zenka je izbacila konacno jednog parazita ali sumnjam da ih imaju jos jedna zenka i muzjak. Nikako ne mogu da pronadjem nigde koji je parazit u pitanju da bih znao kako da lecim ih. Imam sliku parazita pa vas molim bilo ko, ko ikako moze da pomogne da mi napise nesto o njima. ----------------------------------- ljubisa03 Čet Jan 13, 2022 10:52 pm ----------------------------------- postovani, probaj da upoladujes sliku ovde ili mi posalji u PP. Nadam se da cu ti moci pomoci Pozdrav ----------------------------------- Ikan1 Pet Jan 14, 2022 1:31 pm ----------------------------------- Pozdrav. Ovako da napise malo opsirnije kako bi bili bolje upuceni. Dve zenke i jedan muzjak Ancija maticnih su kupljeni pre par dana. Ubaceni su u zasebni akvarijum (sva sreca) koji je bez podloge, malo plutajuceg bilja, panjem i tunelima za mrest. Prilagodjen je za njihov mrest. Avarijum je 45l sa prelivnim svokomornim filterom. Uredno je cikliran i spreman( vec dugo godina cuvam i mrestim ribice). Anciji se krecu napred nazad agresivno i trljaju od sta god nadju imaju po malo isprekidan i belicast izmet, muzjak se skriva i on je prestao da jede a zenke nervozno plivaju i i ceskajuci se jos uvek uzimaju po malo. Od hrane sam im davao isključivo spirulinu. E sad, zenka kada je bila na staklu primetio sam da u stomaku kao da joj se nesto mrda, gmize. Pronašao sam i u akv jednog crvenog crvica velicine 5-6 mm kojeg je izbacila sigurno. Imam slike i video pa ko moze da pomogne neka se javi i neka pita sta god zanima. Nikad se sa ovako necim nisam sreo i nikako ne mogu da nadjem sta je u pitanju da bih mogao da lecim a lekovi iz pet Shop ova ne odgovaraju mi nekako po tome sto ova ribica ima. ----------------------------------- Ikan1 Pet Jan 14, 2022 1:36 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_126320011_IMG_20220114_123522.jpg ----------------------------------- Ikan1 Pet Jan 14, 2022 1:44 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_54738688_Screenshot_20220114_124153.jpg ----------------------------------- Ikan1 Pet Jan 14, 2022 1:45 pm ----------------------------------- Ovde se vide na zenki i neki drugi potkozni paraziti koji gmizu ----------------------------------- Ikan1 Ned Jan 16, 2022 8:45 pm ----------------------------------- Ljudi jel postoji neki drugi forum akvarista koji je aktivniji? Recite bar to uginuce mi ribe dok se neko javi ovde i da savet. ----------------------------------- Cvrc Ned Jan 16, 2022 11:59 pm ----------------------------------- https://www.beke.co.nz/articles/categories/bolesti-riba.5/ ----------------------------------- Ikan1 Uto Jan 18, 2022 12:08 am ----------------------------------- Hvala puno. Samo mi recite sta trebam da obrisem da bih mogao da otvorim? ----------------------------------- Cvrc Uto Jan 18, 2022 8:24 am ----------------------------------- Najlakse je kopirati link.