Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Molio bi za malu pomoc ?? - Spoljni filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da postavim par pitanja :
1) Jel moze neko da mi objasni kako da uradim ovaj spoljasnji filter ??
2) Sta sve da kupim da ga napravim ??
3) Na koji princip radi gde da stavim pumpu ,prelivne cevi i sta jos ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 8:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji filter? nema slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa onaj stakleni kao spoljasnji ne znam kako da ga nazovem pa nema slike ja reko ako neko zna da mi odgovori ???
Image
eto meni tu npr nista nije jasno kako ova cev levo sama i voda ulazi u filter .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
unija
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2010
Poruke: 14
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1)Imas li pregrade
2)prelivne cijevi,pumpu,(filter napraviti)..
3)pumpu i prelivne cijev stavljas u jednu pregradu zajedno sa pumpom ta cijev ide u pumpu i iz tih pregrada preljeva vodu aq a druga ide u drugu pregradu i ona preljeva prljavu vodu u u filter a filter je cisti i pumpa ponova preljeva cistu vodu.....


Evo kako sam ja uradio...

1)prelivna cijev iz pumpe

Image
2)Filter
Image

izvinte slike su malo mracne pregorila mi neonka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako je to uradio jedan clan foruma...
http://www.akvarijum.org/forum.....t2286.html

Inace, ta levo cev ti stoji u akvarijumu i vuce vodu iz njega i tera je u filter(kao sto je na slici samo fali aq sa leve strane), ta voda prolazi filter i na ovu desno cev iz filtera vraca se u kvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
unija
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2010
Poruke: 14
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da tako je ali nisam mogao sa lijeve strane zato sto je
sa te strane zid....Uskoro cu premjestati aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi ....Sada shvatam ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako si ti planirao, ali na slici vidim da bi stavio filter materijal u prvu komoru, ako je u prvoj i drugoj komori filter materijal, onda u trecoj (na tvojoj slici oznaceno br 5) mozes da stavis grejac i rasprsivac koji ce ti osloboditi akvarijum ruznijeg i neprirodnijeg izgleda.

Vidi se da si propustio neke casove fizike ali dobro, nisam ni ja bas ucio, sto se tice cevi kroz koju voda ulazi u akvarijum, napunis filter i akvarijum istom visinom vode, tu cev potopis u akvarijum i napunis je skroz vodom, kracu stranu cevi zapusi palcem i nedaj da povuce vazduh dok je druga strana cevi pod vodom, prebaci kracu stranu cevi u filter i kada ga ubacis i bude u vodi pusti palcem. Ako dobro to uradis ne bi trebao da bude ni najmanji mehuric u cevi, kad sve zavrsis, ukljuci pumpu i videces da cev ubacuje vodu u filter dok pumpa cistu vodu ubacuje u akvarijum i tako kruzi tj filtrira...
Prosto je, to ti je ono kao kada cale vadi gorivo iz automobila, povuce malo crevom i nagne ka dole a ono samo krene, na istu foru "radi" i ta cev u tvom akvarijumu, pumpa za vodu je tvoj cale koji uvlaci ustima a ona druga cev je crevo kroz koju gorivo samo ide Very Happy Prostije nisam mogao, slozice se svi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi svima ...
Wlayko danas idem da narucim taj filter ,i da kupim grejas itd pa me zanima da nije malo 17,5 l za akvarijum od 40l ???Napravicu sa tri komore i razmak onaj dole gde voda prolazi treba da bude oko 2cm jel ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i kod mene je oko 2 cm razmak, a sto se tice tih 17,5l, ako je to litraza filtera onda je malo velika a ne mala, na mom aq od 40l filter mislim da ima oko 10l mozda i malo manje, nisam siguran... jel ce taj spolj filter ici sa strane akvarijuma ili iza akvarijuma? jer ako ide iza akvarijuma onda je 17,5l ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Manipulacije sa ovim filterom su moguce, tako da ako se zarotira filter onda je moguce i podesiti ulazno - izlazne cevi u akvarijum. Sto veca litraza filtera je i pozeljna jer ce veoma uspesno procistiti vodu i obezbediti bolji kvalitet vode a u pojedinim slucajevima i spreciti nastanak nekih problema u kvalitetu vode odnosno bolestima. Normalno netreba ni preterivati u litrazi filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
pa i kod mene je oko 2 cm razmak, a sto se tice tih 17,5l, ako je to litraza filtera onda je malo velika a ne mala, na mom aq od 40l filter mislim da ima oko 10l mozda i malo manje, nisam siguran... jel ce taj spolj filter ici sa strane akvarijuma ili iza akvarijuma? jer ako ide iza akvarijuma onda je 17,5l ok.


Kakva je razlika da li taj filter ide sa strane ili iza akvarijuma, sem estetike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikakve razlike nema ... doduse moze da utice na protok i cirkulaciju vode u akvarijuma ... mada to moze na obe pozicije da se izvede
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio ga sa leve ili desne strane, iza ili ne znam ni ja vec gde nikakve veze nema zapremina filtera. Postoji razlika da li je cev ovakva ili onakva, pumpa, filter masa, a polozaj je nebitan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License