Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Montiranje filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tara412




Registrovan: 03 Jan 2012
Poruke: 0
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupli smo precistac i filter atman atf 301 i nismo dobili nikakvo uputstvo za postavljanje,imamo jedno crevo sa plastikom na vrhu,jedan plastican T nastavak i jedan obican nastavak ali se ne slaze nista i ne mozemo provaliti kako se postavlja i spaja...hvala unapred..

Prepravljen naslov [edit by Bojan]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 10:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ako ti nesto pomogne ova slika Very Happy Ovako treba da izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tara412




Registrovan: 03 Jan 2012
Poruke: 0
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slabo vidim taj deo gde izlazi providno crevo,taj deo mi se ne uklapa nikako,ako mozes da mi posaljes sliku na mail da uvelicam tara412@eunet.rs ..hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Sad jasnije ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tara412




Registrovan: 03 Jan 2012
Poruke: 0
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mnogo jasnije,puno hvala,bunila me je neka plastika koja je visak u pakovanju...jos jedno pitanjce,to providno crevo ide van akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ide spolja ako zelis kiseonik da ubacujes preko njega...ako neces ne moras ga ni stavljati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tara412




Registrovan: 03 Jan 2012
Poruke: 0
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno,montirali smo i radi...
kupili smo cerkici danas mali akvarijum pa su nam rekli da stavimo ribice tek za 24h a neko kaze za 48h pa smo u dilemi.
Inace planirali smo da kupimo za pocetak gupike,neonke,labeo bikolora i blek moli ,valjda idu zajedno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo ciklirajte akvarijum najmanje 4-5 dana...pa tek onda ubacite 2 pilota (to su ribice koje ispituju vodu posle cikliranja) i ako je sve u redu onda ubacuj te ribice.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cikliranje traje najmanje mesec dana, a za osetljive vrste kao na primer neonke i do 4 meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nelle333 ::
Cikliranje traje najmanje mesec dana, a za osetljive vrste kao na primer neonke i do 4 meseca.


netacno. ne postoji srednje cikliranje, polucikljiranje, cikliranje posebno za osetljive vrste i one manje osetljive. kada se se bioloski filter aktivira, i bude u stanju da anulira amonijak i nitrite u nitrate, cikliranje je zavrseno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam tako ubacio neonke posle 2 dana i sada vise nisu sa nama.

naime, neonke su posle desetak danadobile neke bele tackice, to su neki paraziti koji teraju ribe da se cesu. ja sam momentalno izdvojio neonke i ostatak akvarijuma lecio sa preparatom koji sam kupio u pet shopu koji je namenjen tim belim tackicama iako ribe u opste nisu pokazivale bilo kakve simptome a neonke bile cele u tim tackicama.

znaci lepo receno, neonke su preosetljive i traze zaista perfektno sve da bude.

sto se tice samog akvarijuma dosta bi pomoglo da uzmete vodu od prijatelja/rodjaka/poznanika ko vec ima stabilan akvarijum i sipate kod sebe jedan deo, ostatak napunite i sacekate par dna. takodje postoje i preparati koji se koriste za ubrzavanje procesa ali kao sto je vec receno gore, 4-5 dana pa onda ubacite molly i guppy jer su one da kazemo izdrzljive Smile

sve najbolje pri formiranju aq!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale_ ::

netacno. ne postoji srednje cikliranje, polucikljiranje, cikliranje posebno za osetljive vrste i one manje osetljive. kada se se bioloski filter aktivira, i bude u stanju da anulira amonijak i nitrite u nitrate, cikliranje je zavrseno.

Ja sam tako procitao!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tara412 ::
hvala puno,montirali smo i radi...
kupili smo cerkici danas mali akvarijum pa su nam rekli da stavimo ribice tek za 24h a neko kaze za 48h pa smo u dilemi.
Inace planirali smo da kupimo za pocetak gupike,neonke,labeo bikolora i blek moli ,valjda idu zajedno Smile

Da stavite vi ribice u februaru, a u medjuvremenu se malo detaljnije informisete oko svega. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u vezi ovoga filtera ja sam stavio na + onu zelenu oznaku nadam se da je to ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka saveti u vezi mog corner filtera axentije Filteri i pumpe 11 Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stvarna korisna zapremina filtera markovic000000 Filteri i pumpe 29 Ned Jun 02, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License