Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mopan Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sada sam koristio uglavnom mangrovo drvo za dekoraciju akvarijuma i ostalo. Medjutim juce kupih jedan manji panjic od 200.gr. vrlo lep za nastanjivanje biljaka. Potopio sam g a odmah u vodu koja nije bila ni vruca niti mnogo haldan ,odprilike sobna temperatura ,znaci iznad 20.st.cel. Kada sam ubacio drvo mopan u vodu odmah je vrlo malo obojilo vodu, dok je jutros voda bila potpuno obojena . Da li ste imali ovo iskustvo , cini mi se kao da ce stalno da boji vodu i to vrlo vrlo uspesno bez da kazem prokuvavanja drveta, dotle jos nisam stigao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 12:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja uvek koristim mangrovo drvo i mogu ti reci da samo u pocetku boji vodu al to nije problem posto mangrove drvo sadrzi dobre bakteriume tako da to pomaze da se namesti neki bioloski ciklus. Koje sam u radnji kupovao nikad nisam kuvao nego il sam stavio 2-3 dana u lavor i malo menjao vodu pa ondak bi stavio u akv, al kod diskusa sam odmah bez dugackih pranja stavio i sad vec 2 god su u akv. Za nekoliko nedelja dosta manje pusta boju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro hvala ,nego mislio sam konkretno na mopan ,posto sam njega kupio, vec sam koristio mangro to je ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko sam ja razumeo u nekim tekstovima o mopanu, jeste da se i on drzi par dana uz redovnu zamene vode kako bi se sto manje bojila voda u akvarijumu .... mogao bi i sam da procenis po boji vode u kome boravi dal je spreman za ulazak u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znam tako cu i da uradim, nego ako ste rezumeli sta sam hteo da kazem vec u startu pri ne toploj vodi pusta boju samo tako.Rekoh da cujem ako je neko imao slicno iskustvo ,sto se kaze kako je kod drugih. Tako da cu naravno i ja probati sa iskuvavanjem i odlivanjem i dolivanjem vode pa cu vas obavestiti .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mopan pusta boju kad se stavi u vrucu vodu iz bojlera bas dosta, kad se prokuvava jos vise pa vodi racuna u cemu ces ga prokuvavati da ti ne unisti tu posudu, bolje uzmi neku staru ili tamnu ako imas. Nakon prokuvavanja ce manje pustati boju u vodi od 25 stepeni, a sto duze stoji u aqua pustanje boje se smanjuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coyote 77
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2009
Poruke: 60
Lokacija: Senta

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mopan konstantno farba vodu ma sta radili, ja ga se rotosiljao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da znas da bas farba vodu bas mi se nesvidja gori je deset puta od mangra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coyote 77
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2009
Poruke: 60
Lokacija: Senta

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mangro je ok, imam 6 kom u akv i nista od boje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mopan za driftwood Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 10 Sub Jan 05, 2019 8:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati mopan panj Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 25, 2017 6:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Mopan panj s mahovinom No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 19, 2015 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Mahovina na mopan panju No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 24, 2015 11:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Mopan panj sa Nanom i Bolbitisom Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Nov 13, 2014 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License