----------------------------------- ljubee Pon Mar 30, 2020 7:06 pm ----------------------------------- Hvala @Nikolac :) @Bojan95 da razlika je u jedom fileru,ja imam od 20 mikrona,pa ugljeni od 10 i to je to...onda voda ide u membranu......ti verovatno imas na kraju jos jedan od 5 mikrona ili gresim? ja sam predlozio da dodamo jos jedan od 5...ali covek mi rece da je to jako malo i da ce ga zapusiti ocas posla.... @Laki,meni ne smeta i drago mi je da se ljudi ukljucuju i razmenjujemo iskustva :) Narucio sam jos jedan dodatak za RO uredjaj sa smolom MIX BED pa cemo videti koliki ce TDS biti tada...ja sam merio TDS sa nekim kineskim TDS metrom i pokazao mi je 3 puta 508,pa 451 pa 421 sve po tri puta u istoj casi sa cesmusom.....a Ro vodu mi je pokazao 4 TDS a...e sad po nekoj racunici , ako jeste 4 PPM , znaci da je RO uredjaj odradio 99%.....msm ako sam ja dobro izracunao.... 421ppm minus koliko sam dobio...znaci 4... je 417 podeljeno sa 421 i puta sto....a iz zavoda sam dobio 46.1 milrosimensa...sto mu dodje otprilike 20 i kusur PPm-a....ako se isto ovako izracuna membrana je ocistila 95% Sutra mi stize neki bolji TDS metar i nadam se smola...sutra ili prekosutra pa cemo meriti i TDS i uraditi opet KH test...nadam se najboljem i da zasolim vise vodu :)