Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 More pod Povlenom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 24, 2017 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciskela ::
Stavi ovaj GSP sa vrha blizu pečurki pa ćeš da vidiš šta je agresivno. Pečurke nemaju šanse, bukvalno će da pobegnu sa kamena, makar je tako bilo kod mene



Image

Daj mi tvoj gsp, ovaj moj je nešto metiljav ne može ni jednu malu pečurku da otera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 24, 2017 9:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Sep 01, 2017 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 3h kapanja i jednog iskakanja jer se upalšio kas sam prišao kanti da vidim šta radi novi terorista je pušten u akvarijum. Još kad bi se smirio i ne bi bežao da ga uslikam.
Image
Image

Mali terorosta

Klovnovi nisu ni malo srećni al se plaše kamena pa je 6line slobodan da iztrzuje, kad zapliva malo dalje ocekujem okršaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Sep 01, 2017 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto si se baš za njega odlučio. Bije ih glas da su mnogo nezgodni, pogotovo u manjim akvarijumima. Ko se odluči za njih onda ih bar ubaci poslednjeg jer je jako nezgodan za nove stanare. U svakom slučaju puno sreće i čestitke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Sep 01, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da znam da umeju biti jako nezgodni. Rekao si mi u staru i čitao sam. Al sam se dugo razmišljao šta i kako i išao bih u pravcu malo nezgodnih riba. Jesu lepe one firefish kojekakve kozice kardinali al su mi nekako dosadni. Dobro i dugo sam razmišljao o tome. Od kozica sam se oprostio. Konatm da ni hermite neću moći da drzim.

Sledeće riba što se stavlja je Bicolor Dottyback, super namćor. Da ga je bilo u trenutnoj ponudi uzeo bih njega prvo. On će lako 6line staviti na svoje mesto kad da ga uzmem. Samo moram pažljivo birati ribe i ubacivati ih pomoću kutije za prilagodjavanje.

Akvarijum neće još dugo biti mali, već sad ne znam gde bih nove korale mogao da stavljam. Biće malo veći, u biljni sve prebacujem čim sredim sobu imao il nemao za skimer. 200+ litara sistem sa 4 5 malih riba moze valjda i bez skimera ako se stave neke alge u filter jedno vreme dok ne kane neki dinar za skimer. Ovaj mogu da ispraznim pola vode i sam da iznesem 160 necu moći sa vodom i da imam još dvojicu a i ne bi ni mogao da izdrzi jer je dno 6mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Sep 02, 2017 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo kod wrassa. Danas sam bacio brdo kojekakve hrane pošto je bio jako aktivan al on nije reagovao ni 2% samo je po kamenu grickao organizme. Rečeno mi je da jede flekice kontam da je pod stresom još uvek. Ima li kod nas da se nadje živ mysis shrimp i copepods da ubacujem kao hranu?

Nisam mysis primetio u filter keramici samo u akvarijumu. Tako da zalihe neće trajati večno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 04, 2017 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega,

akvarijum sjajno napreduje, a i ti si jedan od retko aktivnih na forumu, svaka cast... nadam se da cemo sad nakon odmora i pauze dugacke svi malo da se prodrmamo, lepo bi bilo... Ima tu puno znanja i iskustva da se podeli...

Meni je six line wrass jedna od najlepsih i veoma zanimljivih ribica, bas me zanima kako ce da se ponasa kod tebe... sa srecom i da bude dugovecna!
I ima razlicitih iskustava, od toga da je nezgodna, do toga da normalno funkcionise sa drugima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 04, 2017 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napreduje, napreduje jedan korak u napred pa dva u nazad.

Evo malo boljeg snimka mališe.


Link


Malo sam mu istumbao kamenje sa pečurkama, da bi se osećo malo prijatnije. Sada može duž celog akvarijuma da se provlači ispod i oko kamenja,. Samo još da krene da jede fabričku hranu.

Andjelija da li ti je 6line kidao Gorgonije ili korale da pravi gnezdo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 07, 2017 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Konatm da ni hermite neću moći da drzim.


Definitivno hermite neću moći da držim. Jadan Keba zavrsio kao obrok Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 07, 2017 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ga nikada imao, ali voleo bih da ga uskoro nabavim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Keba je živ samo je eksperimentisao sa kućicama nije završio kao obrok. Smile

Taman sam pomislio da sam se rešio svih napasti kad ono:
Image
Image

Ovo su pužići što jedu druge puževe i školjke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu. Proguglaj "volok" oni tamane puževe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi su strvinari.Imao sam ih na stotine u starom akvarijumu.Kad sam imao pomor riba primetio sam ih kako su smazali uginulog klovna bukvalno preko noci ko hijene.Zive u pesku i skoro da ih neces ni primecivati.Sve u svemu koriste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf dobro je. Ja sam se istripovao da je taj pužić na collonisti pyramid puž.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je to puz na kog sam ja mislio trebao bi da izgleda ovako kad poraste,a inace odraslew jedinke su velicine 0,5-1cm duzine.
Nemoguce je imati samo jednog jer zive u velikim kolonijama u samom pesku,nocu izlaze na povrsinu da se hrane(jer su tad najsigurniji) detritusom i ostalim djubretom.

Nassarius vibex (Phrontis vibex)



Image


Image


Poslednji put izmenio Laki dana Ned Sep 17, 2017 4:29 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije taj Sad

Donji puž je Collonista dobar mali pužić, ima ih 1000 u akvarijumu drze kamen i pesak čistim. Jedino što ih ima previše. Nekoliko različitih vrsta imam.

Image

Taj na njemu uvijeni za njega sam mislio da je pyramid snail. Oni su tako mali 1 2mm ko iglice. Zakače se na puževe i školjke pa ih poako jedu.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License