Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 More pod Povlenom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zivotu nisam sifonirao pesak.
Zato treba imati organizme koje ce to raditi za vas.
Svi otrovni gasovi koji se vremenom nakupe u njemu treba postepeno da se oslobode..,sifoniranjem oslobadjamo veliku kolicinu toksina malom vremenskom periodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 9:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki je potpuno u pravu. Imao sam veoma lose iskustvo po pitanju sifoniranja celokupnog peska iz akvarijuma i nikad vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 08, 2017 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uptade:
Stignem uglavnom da nahranim ribe i da dotocim vodu ujutru. Valjda će preziveti još nedelju dve. Radovi u stanu mu nisu predstavili veliki problem sem kad sam smirglao zid nekih 48h je skimer wet skimovao i ako je sistem bio dobro izolovan od prasine. Alge su se sa nekog kamena povukle na nekom se pojavile uglavnom na base rock. Na dobrom kad sam ih istrljao četkiom više se nisu javile. .Počeo sam da picanim rasvetu. Kad bude vremena napraviću aluminijumsko kućiste za hladnjak, da više ne bude u pipni i umires fazonu i dodati po 8 445 i 420 kao primarne čipove a trenutni će se paliti samo od 6 do 10. Malo nemam volje da taj mali visak vremena sto imam odvojim za akvarijum jer se razmisljam o kupovini neke ptice nedostaje mi.

Što se tiče sifonovalja pogdoga se ili redovno sifonuje od starta bar 2 3 puta mesecno ili se ne dira. Ja moju usisavam pomoću velikog šprica i creva za vazduh tako da je priljanje vode i dizanje mulja mizeron. Na 2 3 cm peska koliko imam zarobljenih gasova nema i nije mi jasno kako neko moze da ih ima u moru na malim debljinama peska... valjda protok preko peska nije dovoljan.

Te priče sa zvezdama i slicnim životinjama da preturaju podlogu a uglavnom žive kratko u akvarijumu u mojoj temi ako bi mogli preskočite. Za mene je to namerna i smisljena surovost. Hvala Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Nov 08, 2017 6:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Ja moju usisavam pomoću velikog šprica i creva za vazduh tako da je priljanje vode i dizanje mulja mizeron.


Koliko je veliki špric u ml ? Već si jednom pominjao špric pa me zanima kako bih probao. Hvala !Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 08, 2017 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Te priče sa zvezdama i slicnim životinjama da preturaju podlogu a uglavnom žive kratko u akvarijumu u mojoj temi ako bi mogli preskočite. Za mene je to namerna i smisljena surovost. Hvala Laughing


Ne razumem sta si ovim hteo da kazes?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Kad te baš briga za sve oko tebe pa se izvališ gde stigneš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle dobra 3 meseca za vikend sam napokon batalio sve nebitne životne obaveze i posvetio se bitnoj stvari "Mom rifu i njegovoj rasveti" i jos moram protraćiti koji sat na kozmetiku i izgled rasvete. Još uvek je u izradi. Embarassed

Image
Image
Image
Naravno stigao polomljen iz kine al šta da se radi super lepak sve probleme rešava.
Image

Kanal 1 za moje oči 6 plavih kojekakvih od 450 do 480 šta sam nakupio, 3x6000k, 3x10000k, crvena, zelena.

Image

Kanal 2 8x445nm za dobro jutro laku noc i za korale kad ih ne gledam.
Image

Kanal 3 8x420nm samo za korale
Image
Image
Image

Telefon nema teorije da uslika 445 i 420 kako treba. Na 420 zelena i crvena pucaju.

Samo što ove 420nm odaju dosta toplote kad kazem odaju ne mislim da greju hladnjak već da pored svetla salju i dosta toplote. Posle 10tak sec morao sam da sklonim prst(od diode me je razdvajao akril 8mm + tir sočivo) jer peče i to dobro! Za sad 420nm neću koristiti dok mi ne bude dovoljno dosadno da kontrolišem temperaturu akvarijuma jedno 3-4h. 2 znam da ne utiču na temeraturu jer sam ih koristio al 8 sa sočivom...?

Kad stignu delovi za običan kontroler odvojice se koji sat ponovo za rasvetu a kad bude bilo para za bacanje poručiću i napajanje i pvm drajvere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License