Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski JUWEL Lido 120 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene fascinira da nesto uvek izadje iz kamena. Jel ta pojava konstantna ili samo dok sve ne izadje sto ja na njemu. Malo mi cudno da stalno izlazi pa moram pitati posto pratim desavanja u moru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa pipcima je feder daster (vrsta cevastog crva, filteras, potreban stanar morskog aq)

Bojane ne izlazi stalno, jednom kad izadje to je ali se vremenom toliko te zivuljke umnoze da ispadne da stalno nesto izlazi novo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
milan2791
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 14
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imacu i ja jednog dana morski, najbolji su Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja91




Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 2
Lokacija: Malme, Svedska

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!

Gorane,

Da li mozes da nas apdejtujes kako napreduje akvarijum?

Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema nekih velikih izmena, pojavile su se još neke kreaturice ... deluje sve ok za sada, i ove nedelje ću da ubacim prvi koralčić i verovatno ribu pa šaljem fotkice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acabgd
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2011
Poruke: 97

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2014 5:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa nek je sa srecom i od mene, a izuzetno me raduje sto ima sve vise morskih!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update: posle 1,5 mesec ubacio sam 3 vrste mekih korala:
- Lithophiton
- Rodachthis pečurke
- Clavularia

+ dva klovna, pozera Smile

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TwiRpy4BOvE[/youtube]

Za sada ide lepo, promenio sam neki 15% vode najviše da bih pokupio "otpad" sa dna i površine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2014 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ispravka za video (gde je ovde edit?)


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acabgd
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2011
Poruke: 97

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo vec izgleda bas kao pravi reef akvarijum. Svaka cast!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 21, 2014 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update: Imao sam "problem" sa algama, koje su pokrile svo kamenje pa je ceo akvarijum dobio braon boju, međutim to je normalno jer prvi mesec nisam ni palio svetlo i čim je upaljeno svetlo krenule su i alge. Uz malo strpljenja (što mi često teško pada) desilo se da su alge bukvalno nestale preko vikenda, od petka do ponedeljka totalno druga slika u akvarijumu.

Sledeći korak je još malo korala, par nekih kozica i još 1-2 ribe, ovako to izgleda sada:


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 5:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je akvarijum pre prošle nedelje, alge su pokrile skoro sve

Image

A ovo je posle samo nekoliko dana, nisam ništa radio, jednostavno su nestale

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro mi je poznata ta situacija sa algom. Po meni ti fali jos kamenja plocastog, a mislim da bi trebao, da preslozis greben i da ga fiksiras zbog sto boljieg iskoriscenja prostora. Akvarijum ima odlicnu dubinu i to treba iskoristiti. Sa trenutnom postavkom si relativno ogranicen sa prostorom za korale a veru mi uvek ces pozeleti joj jedan vise da ubacis a kad narastu neces imati mesta za njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voleo bih da mi neko odgovori šta je ovo? Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takođe i ovo ne znam šta je. To je nešto iz kamena "rodilo" Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je staklena ruza i nije je dobro imati slika prva.imas objasnjenje u morskim organizmima kako ih suzbiti da ne dodje do epidemije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License