Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Boraca posao naopako Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrest boraca kao i drugih riba se podstice i kvalitetnijom ishranom, proteinima i malo vecom temperaturom, pokusaj da nahvatas vodenih buba, to im je prirodna hrana. Potreban ti je meredov bilo kakav i tkanina koja se zove muslin od koje ces napraviti kesu i nakaciti na meredov. Muslin je takav da brzo propusta vodu kroz sebe a dovoljno je gust da ne propusta bube kroz njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 3:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragan_Mk ::


Eto ovde sam pogreshio jer nisam imao kako se ono zove microworms ili infusoria (nisam ga kupio jer se ne prodaje u pet shopovima u mom gradu Sad ), pa su male ribice (mozda vishe od 200) jedva prezivele nedelju dana i umrle Sad .. Kasnije sam doznao da imaju neki Artemia-mix jaja od koji sa pomoci mehurima za 24h se ispiljuje hrana za ribice...
P.s. Pozdrav svima, ovo je moj prvi post nadam se da cemo se druziti i djeliti puno iskustva! Izvinite za greshke u tekstu jer sam iz Makedonije i nadam se da ste me razumeli Smile
Josh jednom veliki pozdrav iz Makedonije!

Microworms i infusoria su razliciti pojmovi Very Happy
Mikro crve mozes nabaviti od drugih akvarista (pocetnu kulturu za uzgoj), a infuzoriju sam pravis tako sto stavis npr suvu travu ili koru od banane u teglu, napunis vodom i ostavis dok se voda ne zamuti, to je znak da se stvorilo dovoljno infuzorija.
Kod boraca je vazno da je zenka dobro uhranjena, a kad je spremna za mrest stomak joj se zaokrugli i dobije vertikalne linije po telu, a i legalica joj iskoci.

U zgradi u kojoj sam ziveo jedan komsija je uzgajao borce u atomskom sklonistu. Imao je par velikih akvarijuma i gomilu boksova za muzijake. Mogu ti reci da uzgoj bas i nije jednostavna stvar.
Inace dobrodosao na forum Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2010 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugo sam razmnozavao borce, Dobio si dobre odgovore ovde na forumu, ja cu ti sad opisati kako sam ja radio sa borcima pa mozda nesto uhvatis al ako imas bas neka striktna pitanja u vezi njih rado cu ti pomoci.

Ja sam imao 12 kom akvariuma po 10 litara bili su poredjani jedan pored drugog, u svakom sam imao po jednog muzjaka. Izmedju svakog akvariuma sam imao stavljen papir da se muzjaci ne vide medjusobno. Uglavnom 1 ili 2 muzjaka su pokusali da naprave malo mehurica al to nije to. Imao sam 30 kom zenki zajedno u jednom akvariumu i samo sam pratio koja se sa kojom sapuri i koja je imala najace strafte i najvise se upustala u sepurenje ta je bila spremna da polaze ikru. Kod muzjaka u malim akv sam ima bilje i dosta toga da bi zenka mogla da se sakrije. Pre nego sto bih ubacio zenke kod muzjaka poskidao bi papire koji su izmedju njih, u tom trenutku nastaje haos svi vide jedan drugog i svi se sapure al treba jako paziti jer ima agresivnih koji ce sam sebe ubiti (udarace se u staklo), takve odmah skloniti il drzati samo za ukras al nekad bas oni ispadaju najbolji roditelji (to je na tebi da odlucis). To bi odradio vise puta na dan. Sutra dan imam kule i palate od mehurica. Gledao sam uvek tako da taj muzjak dobije zenku koji je puno puno mehurica stavio. 90% je uvek uspeo trik al uvek je bilo i koje zenke nisu prezivele. Ugalvnom to je to ako neki detalj te jos interesuje javi slobodno.

Da zaboravih da kazem Confused agresivne muzjake bi stavio u jako mali akvarium koji nema 2 dl u sebi i zakacim na taj akvarium gde se nalaze zenke. Pustio bih ga tako nekoliko dana pa posle u svoj akvarium. Uglavnom terapija bi bila uspesna Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License