Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Boraca posao naopako Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milanche
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2009
Poruke: 25
Lokacija: Beograd/Zemun

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima
Interesuje me zasto je to poslo naopako?
Stavio sam ih u akvarijum od 10 litara, jedno vreme nisu obracali paznju jedan na drugog i kada sam se vratio posle sat vremena zenka je bila sva u ranama. Neznam zasto se to desilo kada je ona imala sare na ledjima, a i on je delovao kao spreman.
Sta nisam dobro uradio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 1:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda si sve uradio kako treba ali se nisu svideli jedno drugom
I jos jedna stvar pored sara na ledjima zenka treba da ima izrazen stomak da se primecuje da je trudna tj. da je puna ikre, i da na stomaku ima belu tacku kao znak da je spremna da se mresti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2009
Poruke: 25
Lokacija: Beograd/Zemun

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je to imala, posto imam 2 zenke, a prosto ne mozes da ih prepoznas sada sam stavio ovu drugu, ali sada sam uzeo 2 velike tegle od 5 litara i stavio ih odvojeno jedan pored drugog. Ova zenka ima i belu tacku i ima bele sare i debela je sto znaci da je puna ikre. Za sada vidim da se muzijak kako da kazem "udvara" njoj jer je rasirio peraje i skrge, tako da videcemo sta ce biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldspice
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Mar 2010
Poruke: 6
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milanche,kod mene se desilo bas suprotno...Zenki su se pojavile sare,kao neke bele pruge.Ja sam mislio da je vreme i ubacio ih zajedno u akvarijum od nekih dvanaestak litara.Dok neko vreme nisam obracao paznju zenka je pokidala borca,iscupala mu donje peraje iz korena,jedva je ostao ziv...Od tada se ne usudjujem da razmnozavam borce,mada je moguce kako kaze Todor da nisu bili dobar par.Da li je neko imao slicnog iskustva?Da probam sa nekom drugom zenkom?Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2009
Poruke: 25
Lokacija: Beograd/Zemun

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo...ni ova zenka nije uspela!
Srecom bili su u odvojenim teglama i isao je na nju sirio skrge i peraja, na neki nacin delovalo je kao da se udvara i ajde ja ubacim zenku kod njega, kad ono katastrofa!!
Ona pocela da bezi on je juri hoce da je pokida!
Srecom bio sam tu i odmah sam je izvukao iz akvarijuma.
Toliko mi je zao da ne mogu da vam opisem, a tako su lepe zenke, a on mamlaz nece...neznam sta da radim Sad((((( ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A dali je muzjak napravio gnezdo od mehurova kiseonika na povrsini vode ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

|Nebi bilo lose da u tom akvarijumu imas povrsinske biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naprimer richia
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras da imas plutajuce bilje (riccia, socivica) da bi muzijak napravio gnezdo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 26, 2010 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi obavezno neko plutajuce bilje i nemoj da ti se voda jako talasa ukoliko ubacujes kiseonik. Obezbedi zenki mesto gde ce moci da se skiva ukoliko je muzjak bude jurio da ti se ne desi to sto ti se desilo.
Ako je zenka spremna na mrest a muzjak je ne prihvata probaj staviti neko manje ogledalce gde ce muzjak moci da se vidi. On tada ima utisak da je tu jos jedan muzjak i kombinaciji pa zna da se predomisli pa prihvati zenku. Ta fora nekad prodje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milanche
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2009
Poruke: 25
Lokacija: Beograd/Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm mislite? Mada ne znam, on strasno agresivno reaguje i na jednu i na drugu i to me plasi iskreno. Sav se zajapuri na njih, isto reaguje i na jednu i na drugu. Nesto se plasim da on jednostavno nije za mrest Sad(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2009
Poruke: 25
Lokacija: Beograd/Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzijak nije uopste napravio gnezdo, samo se vriti oko nje i "udvara" se.
Imam ih dovoljno dugo da mogu da shvatim da su spremni za mrest, ali mi nije jasno zasto nece Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znas kako ne treba samo on da pokaze interesovanje za njih vec i one za njega... Vidim da znas kako se priprema akvarijum za mrest i ostalo ali pokusaj ovaj nacin... http://www.akvarijum.org/forum.....p;start=15 tu sam pokusao da pomognem drugom akvaristi ali procitaj pa vidi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj pre svega da stavis dve do tri zenke sa njim u akvarijum da blenta odluci sa kojom ce da bude malo su nezgodni borci vole da biraju i da budu odabrani mada ni ova nije losa taktika sa ogledalom sto Bojan predlaze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan_Mk
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 54
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moje beta ribice kako se pare ali neznam kako se to desilo valjda sam imao srece jer sam i kasnije opet pokushavao da ih sparim ali nikako nisam uspeo jer je uvek muzjak gonio zenke i nije hteo da se pari.
Onaj put kad mi je uspelo stavio sam zenku u plasticnu bocu i tako ostavio 2 dana, muzjak se nonstop udvarao a gnezdo sa mehurce je bilo uradeno mozda nedelja dana pre nego ubacim zenku sa bocom kod njega.
Naravno voda mora biti mirna da mu ne rasturi gnezdo u kojeg ce da smesti ikru od koju se ribice ispiljuju za 1-2 dana.
Eto ovde sam pogreshio jer nisam imao kako se ono zove microworms ili infusoria (nisam ga kupio jer se ne prodaje u pet shopovima u mom gradu Sad ), pa su male ribice (mozda vishe od 200) jedva prezivele nedelju dana i umrle Sad .. Kasnije sam doznao da imaju neki Artemia-mix jaja od koji sa pomoci mehurima za 24h se ispiljuje hrana za ribice... Mnogo mi je zao za te ribice i od tada i ja nisam uspeo da sparim moje bete Sad((.. Uskoro cu da opet probam da ih sparim, pozeljite mi srece! Smile

[youtube:aa3c24dd21]http://www.youtube.com/v/InJCs3BHSO0[/youtube:aa3c24dd21]

P.s. Pozdrav svima, ovo je moj prvi post nadam se da cemo se druziti i djeliti puno iskustva! Izvinite za greshke u tekstu jer sam iz Makedonije i nadam se da ste me razumeli Smile
Josh jednom veliki pozdrav iz Makedonije!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License