Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mrest botia? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Darko
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2011
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako može mala pomoć... Imam dve Botia Loachata-e oko pola godine. Veličine oko 7-8 cm, identične su, ne znam kojeg su pola (pokušao sam da nađem na netu, ali se ne snađoh). Od juče se jedna nabija ispod jednog kamena, tamo provodi oko 2-3 minuta ne pomerajući se, pa onda pliva slobodno 10-ak minuta pa ponovo pod kamen...i tako ceo dan. Jede normalno, ne vidim da na telu ima neke promene. Prema ostalim ribama(Malawi ch.) se ponašaju bez promena. Ima li neko slično iskustvo? Može li ovo biti mrest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 11:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo sa ovim ribama ce reci da je to sasvim normalno ponasanje za ovu ribu. Sto se tice mresta nisam siguran da je to bas tako prosto, jos nisam cuo da ih je neko mrestio barem ne na ovom forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja nisam cuo da ih je neko uopste i mrestio normalno je da se kriju pod kamen Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu razmnozene u akvarijumu.
Mozda ih ciklidi gnjave, nije ti bas dobra kombinacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam da su ih jednom mrestili u laboratoriji. To nije bio njihov prirodan mrest vec su ljudi umesali prste a znamo kako to onda izgleda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
shlajmak
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2010
Poruke: 64
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane nije to u ovom slucaju tako strasno.Jednostavno primenjiuje se isti sistem mresta kao i kod ugrozenih vrsta koje su pred izumiranjem.A mnogi komercijalni ribnjaci ovo koriste da bi se prinos ribe povecao pri razmnozavanju.Kada botie nebi tako razmnozavali verovatno bi ih izlovili u prirodi i nebi ih bilo nigde.Ovako izlovljavanje je smanjeno a ima ih na trzistu.

Metoda nije za kucnu radinost i potrebno je dosta znanja a neke smernice postoje i na internetu.Maticne ribe dobijaju putem injekcija hormone za mrest i tako kod zenke bude spremna ikra a kod muzjaka mlec.Onda se maticama istiskuje ikra i mlec rucnim putem u odredjene posude gde se mesa da bi se ikra oplodila.Pod odredjenim uslovima prolazi faza inkubacije i pojavljuju se licinke,posle ove faze sve se svodi na klasiku koja se primenjuje kod laksih vrsta za mrest...

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se, ako je u pitanju spas nekih ugrozenih vrsta onda je to ok sto rade jer cilj uvek opravdava sredstva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Darko
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2011
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzim odgovorima. Pretpostavljao sam da nije mrest, ali bolje da pitam(što je babi milo...)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License