----------------------------------- vaske Čet Maj 31, 2018 12:05 pm Mrest diskusa ----------------------------------- Imam par diskusa koji je nekoliko puta izmrestio mlade i odgajio ih, dok se ja nisam umesao :D . Naime, posle 8. dana od proplivavanja mladih, pocinjem ih hraniti artemijom. Od tog trenutka, mladi pocinju crkavati i nakon 10-tak dana uginu svi. U cemu gresim? ----------------------------------- nemanjask Čet Maj 31, 2018 3:53 pm ----------------------------------- Kako ih hraniš artemijom? Možda ostane slane vode sa artemijom kada ih hraniš, gledaj da ubacuješ čistu artemiju. Može biti i količina problem. Inače diskusima u početku ne treba dodatna ishrana, hrane se sluzi koju ispuštaju roditelji. tek kasnije im treba artemija da bi brže napredovali. ----------------------------------- vaske Čet Maj 31, 2018 4:16 pm ----------------------------------- Koristim dve boce, tako da imam svezu artemiju svaka 24h. Artemiju zahvatam slamcicom za sokove (prstom zatvorim gornji otvor slamcice, spustim u flasu sa artemijom do dna, podignem prst i "usisam"artemiju. "Usisanu" slanu vodu sa artemijom sipam u sito. Sito par puta uronim u slatku vodu kako bi artemiju oprao od soli. Lupom vidim zivu artemiju koja ostane na situ. Kolicina je onolika koliko uspem da "usisam". Dok je mladj sa roditeljima budu zivi ali cim krenem sa artemijom, umiru. Procitao sam da mladj treba hraniti artemijom od 8. dana od proplivavanja. Negde gresim??? :greska: