Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest KLOVNOVA Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno je pao!

U pitanju je Acin (aleksandar@) par percula, koji se njemu redovno mrestio ali nikako nismo uspeli da izvucemo male a razlozi su bili njegove obaveze i manjak vremena za rad oko njih i u tom trenutku nismo imali adekvatnu ishranu. Tako da smo ih pre jedno 20ak dana prebacili u kod mene da se ja malo vise posvetim oko larvi kada se izlegnu.
Iako su se kod njega mrestili svake nedelje kod mene ni da pomisle, tako da sam se malo igrao sa svetlom, malo sa temperaturom, menjao vodu ali oni opet nista! Bas sam bio tuzan zbog toga i juce Aca dosao do mene da napravimo nesto za akvarijum i usao u sobu da ih vidi kako su i rekao im da se izmreste i da ga ne brukaju u gostima! Very Happy  A oni ni manje ni vise nego danas vec bacili ikru! Pa on je jednostavno afrodizijak za ribe Very Happy 

Sto se tice ishrane larvi ovog puta je sve spremno! Imamo i phytoplankton a i zooplankton, ako sve bude islo kako treba ovo ce biti PRVI DOKUMENTOVANI MREST KLOVNOVA na ovm prostorima! 
Moram da zahvalim i drugom Aci (acabgd) koji je obezbedio prvu pocetnu kulturu planktona! Znaci tim je Aca na kvadrat i Igor

Prvi video sam snimio tako da sad mozete da pratite odvijanje dogadjaja i pisacu sve sta se desava, i uspone a i padove da svako moze nesto da nauci iz ovog iskustva

UZIVAJTE!


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 5:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivan prizor! Sa srecom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka je sa srecom! Bas mi je drago kada vidim da se polako otkriva i ta morska akvaristika, kljuc mresta, uspeh korala i sl. Ako Bog da da sve bude kako treba, odmah sad rezervisem oko 5 klovnova za moj sledeci akvarijum. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni najlepse ribe u morskoj Smile Pa neka je sa srecom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igore svaka cast na zalaganju, i svi ovde zeljno iscekujemo jako detaljan tekst o ovome.
Znas mene, ili roman u nastavcima ili nista. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost danas ostala samo tri jaja! Sad Juce je gnezdo spalo na pola a danas samo na par komada! Nesto u vodi im smeta jer ne verujem da su ih maticni pojeli, mada je i to moguce citajuci po literaturama, ali u ovom slucaju nisu sigurno jer se kod Ace to nije desavalo?!
Moram malo ozbiljnije da se pozabavim tematikom!
Od ovog mresta nazalost nema nista, cekamo sledeci! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IgoRRe bas ti se neda! Vidim da si uporan i verujem da ces uskoro izgurati mrest do kraja. Voleo bih do leta da tvoja dva mala klovna plivaju u mom low buget koralnom akvarijumu. Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa moram da izguram!! Smile
Najgore je to sto smo u par navrata izgurali male, cak sam u prvom mrestu imao 200komada koji su proplivali ali nisam imao cime da ih hranim pa sam svasta nesto improvizovao sa sitnom hranom ali bezuspesno! A sada kad imam pravu hranu u ogromnoj kolicini koju je teze gajiti nego same larve klovna oni kiksnu posle 2 dana

Ali bice, cekam sledeci mrest!
A usput i stvaramo istoriju o mrestu morskih riba kod nas u zemlji Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas sam se ponadao da ce biti malaca iz ove ture. Sad Cekamo sledecu turu i pratimo temu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2013 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle duze pauze i raznog hemijanja opet su se izmrestili, pre tacno 8 dana zenka je zalepila ikru i veceras sam cekao da se klinci ispile
I naravno kao sat tacni osmog dana posle gasenja svetla malci su krenuli da izlaze
Ovaj put sam naoruzan svom potrebnom hranom i samo sam ih cekao, maticne nisam vadio sve dok mali nisu isplivali jer sam se sve vreme lomio da li da vadim male ili velike, tako da je odluka bila da maticne izvadim a male da ostavim u toj vodi da im ne bih menjao hemizam na koji su navikli, da li sam dobro postupio videcemo u narednim danima

Slikao sam ih i snimao ali su toliko sitni da se jednostavno sem vode ne vidi nista pa je besmisleno to i kaciti, mozda sutra po danu uvatim neku fotku!

Inace rotifera sam na svu srecu namnozio ozbiljnu kolicinu ali sa fitoplanktonom imam problem vec dve tri poslednje kulture mi riknjavaju a uopste ne mogu da izvalim razlog?!

Cim sam maticne izvukao iz akvarijuma sipao sam jedno 5-10l rotifera tako da mali sad bukvalno plivaju u hrani tako da cemo i to videti da li je dobar ili los potez u narednim danima


1 Dan

Larve su zive Smile par ih je riknulo ali to nije strasno! Iako imaju previse hrane ne vidim da je jedu neki su dosta staticni (uz staklo) a neki plivaju, definitivno sta sam potvrdio jeste da prate svetlo

Danas se lepse vidi snimak tako da cu ga okaciti! Ono najvece sto pliva (sporije) su larve klovna, ono manje (pliva jako brzo) su neki micro organizmi koje gajim sa rotiferom i jos nisam proucavao sta su (mozda je cyclops) a ono najsitnije cega ima mnogo u akvarijumu sto izgleda kao sitni mehurici vazduha e to je rotifer
Hd snimak je preporucljiv zbog detalja micro organizama

http://www.youtube.com/watch?v=UIKnKoLxjnk
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2013 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dan 2

Drugog dana je situacija jako dobra za razliku od proslih mrestova Smile
Juce u toku dana je riknulo samo desetak larvi pa sam ocekivao nocas pomor ali jutros kad sam ustao nasao sam samo par mrtvih sto je odlicno!
Jutros su svi bili na staklu i kao da pasu rotifer koji je zalepljen. Ubacio sam im jos 3 litre rotifera danas pa cemo videti sta ce se desiti Wink

Danasnji video
http://www.youtube.com/watch?v=VeMybJVQDXY
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2013 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dan 3

stanje dosta losije nego juce, nocas je riknulo sigurno 20ak malih ali opet ih ima vise nego u proslim mrestovima

http://www.youtube.com/watch?v=ybH-cktPBmU


Najveci problem mi je sto nemam vise phytoplanktona Mad (riknula mi je kultura, ostalo mi samo malo da probam da ga startujem iz pocetka) pa od sutra necu imati cime da hranim rotifer pa samim tim ni larve, pitao sam na Hr sajtu za Phyto ali niko nema, tako da moram ponovo da porucujem startnu kulturu ako od ove moje nista ne bude pa sve iz pocetka! To je jednostavno zacaran krug koji je povezan i ako samo jedna karika pukne sve ode Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2013 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadan se da ce ti ovaj put uspeti,stavrno super ti je pocelo,a bilo bi tuzno da se ponovi proslost.
Zelim ti svu srecu sa larvama. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2013 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Navijam da ovaj put bude hepi end, drzim ti palceve Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari ali nazalost ni od ove ture nece biti nista! Cekamo sledece izvlacenje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License