Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Kribensisa ... Toooooooooooo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hitno mi je potreban savet! Kao sto sam rekao,16og marta su mi se izlegli kribovi,bilo ih je 12 do sinoc. Kad sam se sinoc vratio kuci,video sam samo 7! Mislio sam da su se sakrili negde ili otkud znam.. Medjutim,ujutru je jos jedan malac "nestao",i sada pre 2h jos jedan! Ostalo ih je 5. Sta da radim? Da ih prebacim u kotilicu ili da ih ostavim u aq sa roditeljima? U aq imam i 6 zebrica i 3 korija.
?????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 7:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa te zebrice ti jedu male oni ce poceti da se krecu sa roditeljima ali zebrice su brze i pokusace da maknu kojeg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i mislio. Prebacicu malce u kotilici dok ne vidim sta cu sa zebricama. Hvala na odgovoru Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao si ti i vise od 12 malaca al ih je neko potamanio ja iz mresta imam od 50 pa na vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne cekaj,nego odmah prebacuj,da se spasi bar nesto.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce,ali ok ovo im je prvi mrest pa mozda zato ima malo malaca. Nemam gde sa zebricama do sutra popodne posto su mi u drugom akvarijumu gupike,ima i tamo puno malaca,dokrajcile bi ih zebre za pola sata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spididjura
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 51
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga danas drugi mrest. Ovo pišem radi nekliko iskustvenih razloga koje treba propratiti i podeliti sa forumašima.

1. Razmak između dva mresta kod mene je bio 33 dana.

2. Malci su danas proplivali sa roditeljima, a koridorasi neprestano kidišu i pored velike bitke i požrtvovanosti roditelja.

3. Viđao sam da jedan od roditelja vraća izgubljenog malca u grupu sa ostalima. Ali... Prvi put sam video sledeći prizor. Otac čuva malce na okupu, a majka jednog po jednog prenosi preko celog akvarijuma, dok ih nije sve vratila u kokos gde su se i izmrestili. Celo popodne su unutra iako roditelji samo ponekad uđu. Da ih nisam video posle posla tih 10-15 minuta, mislio bih da se još nisu izlegli.

4. Definitivno, ja ću moje odvojiti u mrestilicu čim budu mogli crevcetom da se pokupe. Verovatno već sutra ako ih izvede majka napolje. Bolje da ona brani mrestilicu sa malcima, nego da ostane manje od pola.

U prvom mrestu, prvi dan nestalo je više od pola. Sumljam najviše na koridorase, a sumljiva mi je i jedna besparna (nema mužijaka) ženka kribenzisa. Ona je brza kao munja, duplo brža od oba roditelja. Kao divlja.

6. Svetlo ne gasim već 6-7 dana.

7. Još jedno zapažanje iz prvog mresta. Od preko 60-70 kom uspeo sam da spasim 27 kom i odvojim u mrestilicu posle trećeg dana. Sve je bilo OK 17-18 dana dok je mužijak zajedno sa ženkom čuvao mrestilicu. Devetnaesti dan ujutru pronašao sam delimično potopljenu mrestilicu i 23 malca (četiri manje). Mislio sam slučajno se desilo. Sledeće jutro opet potopljena i 16 malaca, a 5 kom sam jurio po akvarijumu. Onda su premešteni u zaseban akvarijum.

Od tada su svi preživeli i imaju oko 8-12mm. (prave ribetine).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License