----------------------------------- Homoerectus Uto Apr 10, 2012 2:14 am Mrest Nematobrycon palmerija ili Carske tetre ----------------------------------- Akvarijum od 3l. Voda iz smole pomesana sa cesmom u razmeri 3-1 u korist meke. Karbonati 2 a kiselost 7.5. Temperatura 25 stepeni. Ubacen par i posle osam sati mrtav. Gde sam pogresio? ----------------------------------- Cvrc Uto Apr 10, 2012 2:56 am ----------------------------------- ... 3l ...? ----------------------------------- Homoerectus Uto Apr 10, 2012 3:11 am ----------------------------------- ... 3l ...? Akvarijumcic, pa nisu uginule zbog tesnog prostora. Mada, mogao je da bude i veci al nije to sigurno uzrok ----------------------------------- sale75bgd Uto Apr 10, 2012 5:50 am ----------------------------------- A iz koje vode su ubacene ribe? ----------------------------------- Homoerectus Sre Apr 11, 2012 2:03 am ----------------------------------- A iz koje vode su ubacene ribe? Iz tvrde, znaci cesme, mislis da je veliki sok? Koliko ja znam svi drze u cesmi pa u omeksanu vodu ubacuju za mrest. ----------------------------------- sale75bgd Sre Apr 11, 2012 2:13 am ----------------------------------- Kako ne. Mislim da je to razlog sto su zavrsile karijeru... ----------------------------------- Anboy Sre Apr 11, 2012 8:23 pm ----------------------------------- Voda u koju si ubacio ih nije Ok. Verovatno velika razlika u Ph. ----------------------------------- Homoerectus Čet Apr 12, 2012 1:30 am ----------------------------------- Voda u koju si ubacio ih nije Ok. Verovatno velika razlika u Ph. Cesma je 8.5ph a voda u mresnom 7.5ph. Zanima me, u kojoj vodi drzite matice pa ih potom prebacujete u mresni? Ribe su mi bile eksta kvaliteta ----------------------------------- garda011 Čet Apr 12, 2012 5:01 pm ----------------------------------- pa vidi ne mozes se bas tako igrati sa njima greska u vodi ako ih koristis za mrest onda ih dosta dugo pipremas i smanjusjes parametre postepeno. cesmovaca u beogradu se krece koliko se secam tvrdoca vode npr u resniku je 13 a u zemunu varira od 11 do 15. merili smo cak jednom ja i sale kod mene