----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 04, 2010 11:42 pm Mrest Pirana ;) ----------------------------------- Pa evo da i ovde predstavimo krunu svog trogodisnjeg rada sa Piranama, mrest. Idemo dalje, jos uvek znamo jako malo... ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 04, 2010 11:49 pm ----------------------------------- Mislim predstavio bih kada bih znao zasto pri pregledu poruke prikaze kako treba a kada je posaljem ne prikaze... ----------------------------------- No 1 Sre Avg 04, 2010 11:50 pm ----------------------------------- Svaka ti cast. Ja ti odajem jedno veliko priznanje i cestitam ti od srca i srecno . Za sve ovo je potrebno vreme strpljenje i veliki trud. ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 04, 2010 11:52 pm ----------------------------------- Znas li zbog cega ne prikazuje video ili to samo ja ne vidim? Imam jos par komada da vidite kako to sve izgleda, verujem da ce ljude zanimati... ----------------------------------- No 1 Sre Avg 04, 2010 11:52 pm ----------------------------------- Ja video vidim. Hajde postavi i ostale klipove. ----------------------------------- Nigros Sre Avg 04, 2010 11:56 pm ----------------------------------- Zato sto ti nije HTML kod ukljucen... Idi u Profil pa imas dole da izaberes Ukljuci HTML kod... A mozes i jednostavno da stavis [youtube]LINK[/youtube] I cestitam na mrestu :D ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 04, 2010 11:59 pm ----------------------------------- Ja ga ne vidim, samo kod. Ali nema veze. Evo par fotki "zlih" Pirana :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_42698634_02082010332.jpg ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 05, 2010 12:06 am ----------------------------------- Ovako izgledaju bebe u svom aq: Zahvaljujem na pomoci oko postavljanja vidoja ;) ----------------------------------- No 1 Čet Avg 05, 2010 12:06 am ----------------------------------- Kojom hranom hranis male pirane? ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 05, 2010 12:07 am ----------------------------------- Nervozni tata: ----------------------------------- Thageriona Čet Avg 05, 2010 12:56 am ----------------------------------- Cestitke i od mene ;) koliko ima mladih, onako, odokativno? ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 05, 2010 1:03 am ----------------------------------- Odokativno - neodokativno ima ih par hiljada, ispod hiljadu ne. Naucnici kazu izmedju 3.000 i do cak 7.000!! Izuzetno mnogo malih. Jako su sitni, nista veci, cak sitniji od npr. malaca altispinoze! Hranjenje, klasika - artemija za pocetak. ----------------------------------- Bojan Čet Avg 05, 2010 1:04 am ----------------------------------- Svaka cast Sale :cestitka: Nisam imao do sada prilike da vidim da je neko mrestio pirane. Mladji ima sigurno par stotina. Opisi malo mrest kako je izgledao, podeli to zadovoljstvo :) ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 05, 2010 1:23 am ----------------------------------- Interesantno, ni ja nisam imao prilike da vidim :). Osim da slusam lovacko-ribolovacke price, citaj lazi! Tako kako ih mreste tako ih i ima u prodaji. Ne samo u Srbiji vec i u zemljama u okruzenju. Potrebno je mnogo mnogo vise od svih bajki koje sam slusao kada sam tek usao u "projekat Pirana". Evo stavio sam nekoliko videa na kojima se vidi ponasanje riba. Klasika, poceli su da kopaju, da seku biljke i prave gnezdo, i da se tuku u znatno vecoj meri nego sto to biva s vremena na vreme (uobicajeno za njih). Zenka je bacila ikru, muzjak je ostao da cuva sve to sa njom i da vrse aeraciju. Agresivnost je porasla do tesko podnosljive mere, o cemu svedoci i taj video gde nisi smeo da prodjes pored aq a da onaj ko je na "strazi" ne izleti nervozno do stakla ne bi li te dokacio ikako! Sta da vam kazem, tri godine sam "buljio", citao, ucio, domundjavao se sa amerima i nekim prijateljima kojima je njihovo staniste jako blizu. Opteretio sam se bas mnogo njima, i evo, urodilo je plodom! Kazem, idem dalje. Sada cu se baviti odgojem mladih i njihovim ponasanjem. I imacu prelepo veliko jato pirana :))))) Naravno, u svemu sam imao podrsku svoje supruge Marine i evo zahvaljujem joj se ovom prilikom iako znam da ce da prevrce ocima dok cita ovo jer je stekla averziju od akvaristickih sajtova :D. Tri godine sa njom i piranama a ne fali mi ni komadic mesa. E, to ja zovem uspehom ;) ----------------------------------- misoo83 Čet Avg 05, 2010 8:03 am ----------------------------------- Koja je to vrsta pirane biljojed ili mesojed ? I cestitam :) ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 05, 2010 9:28 am ----------------------------------- To je Pygocentrus Naterreri, popularno zvana Red Belly Piranha ili "crvena amazonska" pirana. Riba je mesozder! ----------------------------------- deak Čet Avg 05, 2010 11:24 am ----------------------------------- Svaka cast za uspeh sa piranama samo ako ti dosadi ne bacaj u nase vode jer bi mi jos da se kupamo ;). Drugar je drzao pirane al ne znam koju vrstu i kad mu je dojadilo hteo je da ih osusi i pametni ih je zive stavio na krov. Ceo dan su bili na suncu i predvece bila kisa a oni nekako su sve to preziveli i preko oluka upali u bure. Mama od drugara kad je izasla da zalije cvece imala je sta da vidi oni svi zivi i zdravi u buretu i samo vrebaju. Nisam bio u toku tako da ne znam sta im je bio kraj al eto setio se price. :) ----------------------------------- sasha83 Čet Avg 05, 2010 9:48 pm ----------------------------------- svaka cast na uspehu hoce li mladi biti u ponudi ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 05, 2010 10:03 pm ----------------------------------- Da naravno, malci ce biti u ponudi. ----------------------------------- Miroslav95 Čet Avg 05, 2010 10:27 pm ----------------------------------- Koliko ce biti novaca? ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 05, 2010 11:05 pm ----------------------------------- O ceni zaista nisam jos razmisljao, mislim da je prerano... ----------------------------------- misoo83 Čet Avg 05, 2010 11:33 pm ----------------------------------- O ceni zaista nisam jos razmisljao, mislim da je prerano... Ocu i ja pirane male , imam kod mene babuski u ribnjaku maticne koje se stalno mreste tako da ce biti hrane za pirane :D Mada imamo vremena za to samo da one lepo porastu :wink: Evo kako pirana oce da gricne :lol: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=VPljJcNT3dI&feature=player_embedded ----------------------------------- sale75bgd Ned Avg 08, 2010 10:53 am ----------------------------------- Stari i novi 5x veci dom za male... http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/07082010345.jpg ----------------------------------- nikouro Ned Avg 08, 2010 11:32 am ----------------------------------- Sale dal je moguce videti uzivo te piranice .... :) ----------------------------------- sale75bgd Ned Avg 08, 2010 12:21 pm ----------------------------------- Moguce je naravno. kada se vratim sa puta. ----------------------------------- No 1 Ned Avg 08, 2010 12:57 pm ----------------------------------- I ja bih voleo da vidim , pirane, ako nije problem. ----------------------------------- nikouro Ned Avg 08, 2010 1:05 pm ----------------------------------- Idemo zajedno a kao poklon nosimo belo meso :cestitka: :cestitka: :cestitka: :rukovanje: :skakutanje: :skakutanje: ----------------------------------- sale75bgd Ned Avg 08, 2010 1:38 pm ----------------------------------- E pa kad se vec nudite, ponesite 150 gr junetine ali da ne bude masno (od buta) A onda ce Nikouro da gurne ruku u aq sa "ubicama dece, autobusa, japanki itd". Pa ce preneti drugim akvaristima jasnu poruku po pitanju svega toga ;) :D ----------------------------------- No 1 Ned Avg 08, 2010 2:00 pm ----------------------------------- Jedino da gurnemo ,pekinsku patku... ----------------------------------- nikouro Ned Avg 08, 2010 7:42 pm ----------------------------------- Moguce je naravno. kada se vratim sa puta. jel to u stilu filma " Otac na sluzbenom putu " 8) ----------------------------------- stefkoss Ned Avg 08, 2010 9:01 pm ----------------------------------- koliko imas malih pirana ----------------------------------- sale75bgd Ned Avg 08, 2010 9:02 pm ----------------------------------- Sad ih ima na stotine, koliko ce ih preziveti, videcemo. Dobra vest je da se jos jedan mrest sprema. ----------------------------------- stefkoss Uto Avg 10, 2010 11:01 pm ----------------------------------- zamisli da sve pirane prezive a mogao bi i dobre pare da zaradis prodaj ih ja neznam nikoga ko se bavi sa piranama ----------------------------------- ZEXM1994 Sre Avg 11, 2010 8:07 pm ----------------------------------- Moj brat ima pirane pa sam i ponesto naucio oko njih meni su najlepse te crvene ali mislim da su one jedne od najopasnijih i treba ti mnogo veliki aq za njih po jednoj treba nekih 100l ,mada ovo je stvarno neverovatno mrest one su bas mnogo zahtevne ribe ne znam kako ti je poslo za rukom da dobijes ove malce al svaka cast ...Ako ih budes prodavao cekaj da porastu barem kolko prst .. ----------------------------------- Wlayko91 Sre Avg 11, 2010 8:58 pm ----------------------------------- Ma sigurno su se smorile pa ono kao "...................." :D Pa sigurno ih nece prodavati kao mladj, dace Bog pa ce sve preziveti, ili makar vecina. ----------------------------------- nikouro Sre Avg 11, 2010 9:25 pm ----------------------------------- Wlayko91 :: kao "...................." Very Happy Deo recenice ti je izbrisan jer mislim da takvim recima nije mesto na forumu. Zamolio bih te da pripazis .... :D :bravo: ----------------------------------- sale75bgd Sre Avg 11, 2010 11:10 pm ----------------------------------- Kapiram da cim sam ih izmrestio da sam i sam naucio ponesto? Slozicete se valjda sa mnom, zar ne? Ribe su ok, napreduju, ja nisam kuci ali se supruga brine o njima pa cemo videti kako ce i sta biti do kraja. Nadam se da ce ih biti za sve one koji budu zeleli pirane za kucne ljubimce, tj pirane u svojim akvarijumima. ----------------------------------- stefkoss Sre Avg 11, 2010 11:13 pm ----------------------------------- ako sve prezive i ti nesto prodas zaradices grdne pare ----------------------------------- sale75bgd Čet Avg 12, 2010 10:11 am ----------------------------------- Nikada mi novac nije predstavljao motivaciju za bavljenje akvaristikom. Na kraju, u sve sam ovo mnogo vise ulozio nego sto vi to mozete da zamislite. Za ovako nesto ulazete, pored novca za opremu, i sebe - a to je najskuplje u celoj prici! Tako da ni prezivljavanjem malaca, a prezivece gomila, ne ocekujem bogatstvo. Ono cemu se ja nadam i sto ocekujem jeste to da ni jedna riba ne dospe u pogresne ruke! To ce mi biti najveca satisfakcija u celoj ovoj prici. Ja nisam trgovac, ja sam akvarista, ljubitelj pirana i juznoamerickih ciklida! ----------------------------------- sale75bgd Sre Sep 22, 2010 1:11 am ----------------------------------- Evo ovo je najnoviji podmladak! Nema ih bas nesto mnogo :lol: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/21092010432.jpg http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/21092010434.jpg e, na 3 mesta po ovoliko od 4 para riba ;) ----------------------------------- nikouro Sre Sep 22, 2010 9:38 am ----------------------------------- Spremaj jos jedan akvarijum od 300 -400 litara za mladj pirana .... Poprilican broj je proplivalo, sto znaci da je mrest bio veoma uspesan .... Sve pohvale :bravo: :cestitka: :rukovanje: ----------------------------------- vlada_nis Sre Sep 22, 2010 9:47 am ----------------------------------- dali su ovo na povrsini akvarijuma male pirane. ako jesu ti moras da nabavis jos par akvarijuma za malce ----------------------------------- deak Sre Sep 22, 2010 10:53 am ----------------------------------- Brate pa to je uzas ;) kolko malih tu ima. Svaka cast, to je jato koji je lepo za oci :). ----------------------------------- Wlayko91 Čet Sep 23, 2010 1:50 am ----------------------------------- @ Nikouro, dugo nisam posecivao ovaj post, izvinjavam se na onoj recenici, zaboravio sam ali predpostavljam sta sam rekao :D @ Sale, cuo sam da bazeni nisu toliko skupi, platis par bugara, iskopaju ti to, malo plocica i eto dovoljno mesta za sve pirane, jeste da ce malo da se guraju al dobro :D salim se naravno, drago mi je da si "akvarista a ne trgovac" i da ce svaka jedinka pirane dospeti u prave ruke ili makar priblizne kao sto su tvoje. ----------------------------------- sale75bgd Pon Nov 22, 2010 2:27 pm -----------------------------------