Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest platike-iznenadjenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre oko 6 meseci poceo sam da se bavim ovim lepim hobijem i u akvarijum uselio, izmedju ostalih i platike...imam ih 3, od kojih je jedna sitnija od druge dve i te druge dve su mi mesecima vec sa velikim stomacima Smile
medjutim, pregledavajuci neke forume, video sam da bi ti stomaci trebali da budu providni, sa crnim mrljama, ukoliko su ribice spremne za mrest
to nisam primetio kod njih, ali sam svakako jednu prebacio u mali aq od 12l i ostavio je par sati
kada sam se vratio kuci, vratio sam je u aq iz kog sam je izvadio i nista interesantnog nije bilo u malom...do danas, kada sam video da u njemu pliva 8 malih platika Smile
poprilicno sam uzbudjen, posto su mi ovo prvi mladi u zivotu, pa me sada interesuje sta dalje...
u tom malom aq, imam samo grejac i nista vise
danas sam im prvi put dao hranu i to tako sto sam usitnio, tj, zdrobio one listice koje dajem velikim ribicama, ali nisam primetio da su jele, mada nisam primetio ni da nisu Smile
svaki savet bi mi puno znacio...unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 10:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

obavezno im stavi u filter,da ti se ne bi voda prljala!!! a sto se tice hrane daj im i lisnatu i neku drugu(npr zrnevlje ali dobro usitnjeno pa pomijesaj) ja imam 3...nikako da se razmnoze Sad Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uh, to ce mi biti mali problem...kako da skockam filter u taj mali aq?
da li im treba rasprsivac?
pretpostavljam sto se hrane tice da to treba da bude jedan listic i dva zrna dobro usitnjena Smile
koliko treba tek rodjenim platikicama da porastu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Bobane i dobro nam dosao.
Drago mi je sto ti je platika ulepsala dan, nadam se da ce tako i nastaviti.
S obzirom da je akvarijum manji bilo bi dobro da stavis filter u njega. Ne bi bilo lose i da stavis po kojeg puza da jede ostatke hrane sto male ne pojedu. Nemoj im davati previse hrane, cim primetis da su se tako najele da im se stomacic zaokruzio prestati. Vremenom ces uci u fazon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mimoisli smo se sa odgovorima.
Imas one manje filtere sto se kace za akvarijum, mislim da bi ti taj bio najzgodniji. Generalno, trebalo bi ti sve sto imas i u zajednickom akvarijumu.
Za koliko ce porasti najvise zavisi od tebe, kakve im uslove nudis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolje vas nasao Smile
iskreno, nije mi bila namera kada sam poceo sa druzenjem sa ribicama, bilo koju da omrestim, ali jednostavno, povuklo me Smile
jedan od razloga je taj sto mi se cinilo da ce to sa platikama ici lako i tako je i bilo
inace, vecinu ribica u mom aq cine barbusi i znam da je to kod njih malo teze
opet se vracam na filter...kako da napravim filter za 12-olitarski aq, ili da li postoji negde da se kupi?
i jos jednom...koliko ce im trebati da porastu dovoljno...sad imaju manje od 1cm...sto je logicno, nemaju ni 7 dana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrazi hang on filter. Nezahvalno je prognozirati ali s obzirom da imas barbuse ne treba zurati jer ce ih barbusi smazati dok si rekao keks. Za nekih 2-3 meseca ce biti bezbedni ako dovoljno porastu sto opet zavisi od tebe sto sam gore vec rekao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad te je vec ,,povuklo,, mozda bih mogao da razmisljas o vecem akvarijumu a ne da se ,,zezas,, s ovim malim Very Happy , sretan mrest malih , ...secam se ja kad je to bilo davno kada su mi gupike izbacile male uf.. to je za mene bio jedan od srecnijih trenutaka u zivotu... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da...mene svi gledaju kao da nisam normalan sto sam tako srecan Smile
na zalost, jos uvek ne razmisljam o vecem, pored ovog od 180l...ovaj mali od 12 mi je sluzio samo kao karantin jer su mi ribice nakon ubacivanja u veliki dobile bele tacke...tada su i stradale 2 platike
mislim da necu vise od upravo 2 ni da ubacim u veliki, nego cu ih verovatno pokloniti...sumnjam da bih mogao da zaradim nesto na njima Smile
znaci hang on filter...ok...poseticu neki aqua shop sutra-prekosutra

jos da napomenem da u velikom aq imam 18 barbusa, 4 plamene tetre, za sada 3 platike, 3 ancistrusa (ili bar lice Smile ), coridorasa, 2 almonijera i 2 frenatuma
mogu vam reci da se svi lepo slazu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drago mi je za prvi mrest i zelim ti da imas jos mnogo ovakih srecnih dana... Smile


a sto se tice filtera na ovo je bojan mislio


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2009 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lepa ti je kombinacija riba u akvarijumu .Pa nisam mislio na NEKI veci akvarijum ,mozes da priustis sigurno akvarijum od 20 ,30.litara koji je zadovoljavajuci i lakse se odrzava i mozes da ubacis koji god hoces filter u njega .Takav akvarijum moze da ti posluzi kasnije za sve i za mrest i odvajanje i karantin ma za sta hoces .Ustvari ti odluci ,ovo je samo moje misljenje a ti se prilagodi tvojim mogucnostima. Koliko su nebojsa zahvalni ovi prelivni filteri dal si imao s njima iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Dec 02, 2009 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala nebojsa, da bar imam ideju kako izgleda Smile
ovo nije prvi put da mi pomazes savetima, radio si to i na drugom forumu Smile
@No1
pogresno sam razumeo, mislio sam da mislis na neki malo veci Smile
videcu da promenim ovaj mali, ali dok su mi bebe u njemu necu, da ih ne povredim pri prebacivanju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Dec 02, 2009 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam 2 takva-sao plave boje Smile

jedan je u aq od 8l...bio sam prestavio taj aq-bio je namenjen za kozice, al sam ga rasformirao i tu je sad borac...

i u drugom aq od 12l...tu su samo kozice....


pa ono,iskreno i nisam bas zadovoljan..brzo se prlja ulozak...mali je...
u ovom aq od 8l je samo 1 borac pa tu dobro gura...nema sta da prja taj aq...al u ovom od 12l ima 10 kozica starijih i jedno 100-150malih...e tu se vec brzo prlja..Smile svakih 4-5 dana moram da propiram ulozak...

al misliam da ce njemu gurati ako je namenjen samo za male platike...e sad ako ce stavljati i male i te 3 odrasle...onada mu je jeftinije da uzme obican sundjer filter-100-200din...da nebaca na ovo pare od 600-700 se krece za ovaj manji sa slike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
boban_bg
Akvarista



Registrovan: 01 Dec 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Dec 02, 2009 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne planiram da stavljam ove 3 odrasle sa malim...eventulno jednu koja je puna novih mladih koliko vidim, samo ne znam da li je bezbedno tj da li nece nauditi ovim sadasnjim bebama...nije mi problem da perem ulozak na 4-5 dana Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Dec 02, 2009 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E bravo Nebojsa. To Vam kazem. Mali su to akvarijumcici i tu je zezancija bas velika. Kazem iz prostog razloga a i slazem s e s stobom da je za njegov akvarijum najbolje da kupi od 100.dinara sundjer filter na Kalenic pijaci i potpuno zadovoljava filtraciju tog akvarijuma .Ja nisam nikad koristio ove prelivne filtere a kazu ljudi da nesto i nisu zadovoljni s njima. Ja koristim jos uvek one stare plasticne u oblliku kocke cetvrstaste uslikacu ako zelite i mogu da filtriraju vodu fantasticno .Iz toga razloga prakticniji su akvarijumi barem minimum od 20.litara .Ja sam u ovom od 20l.mrstio coridorase samo tako ,sad u njemu drzim kozice, i u njemu mi je filtracija unutrasnji sundjer filter ,koji potpuno zadovoljava bez ikakvog problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malo cudan rep platike Nikollo Ribe 5 Sub Jan 29, 2022 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License