----------------------------------- Wlayko91 Sre Jan 04, 2012 8:54 pm ----------------------------------- Ljudi pomagajte... Upravo sam poceo da menjam vodu, sipam hemiju (ProFito, Easycarbo, FFM) i poceo da secem otpale listove, kada sam pomerio list imao sam sta da vidim, ikra maticnog para ramireza! Ne znam ni koji joj je dan... Sta dalje? U akvarijumu su 2 Ancistrusa od po 7cm i 15cm i koridorasi od riba pored ramireza. Da li da ih uklonim? Imam puzeve, barske i malezijske. Da li da sipam hemiju i koju od navedenih? Edit: Ikra je manja od 1mm, belo-providne boje, par ramireza je oko ikre, zenka se povremeno udalji od nje ali je muzjak pojuri nazad ka listu!? Primetio sam da joj se nesto nalazi na otvoru, kao ikra koja je pocela da izlazi i stala, izgleda da mrest jos nije gotov. Ostavicu ih jos par sati pa cu kasnije prebaciti ikru, nisam dodavao nista od hemije niti cu jer sam procitao da ne treba, temp sam podigao na 28C, oko 10-11 cu prebaciti ikru u manji aq (nekih 5-10l) stavicu aeraciju blizu ikre i unutrasnji sundjer filter... Ostaje mi samo da cekam i nadam se. Idem da izmerim parametre vode.