----------------------------------- corvus Uto Jan 06, 2015 11:07 am ----------------------------------- Posle okota zdrava zenka treba da zadrizi veci obim stomaka nikako nece dobiti ravan stomak vec ce izgledati kao solidna trudnica ,ovo se desava zbog loseg kondicioniranja zenke za porodjaj losim uslovima kako hrane tako I zivotnim uslovima u samom akvarijum I nikako nesmemo zaboraviti genetiku koja je cesto vrlo jadna kod zivorotki I uopsteno kod ribica iz nase zemlje zbog retkih uvoza, ja zbog prakticnih razloga cim takve zenke primetime jednostavno ih bacim jer do sada mi se takva zenka nikad nije oporavila ali to kod mene uglavnom dolazi kod starih zenki koje su imale veliki staz iza sebe , nekad ih I pustim da zivotare prodje I par meseci do uginuca ofucaju se kao I svi stari pogrbe se I nakon toga Iako deluju da kazemo zivahne I redovno uzimaju hranu jednostavno umru od starosti ja pretpostavljam , u svakom slucaju poslednjih 5-8 dana ja se trudim da ribice pred mrest imaju veliku kolicinu kalorija iz hrane ,,to je po meni presudno da ribica nakon mresta ostane zdrava I da nedodje do ovakvih uginuca ali nekad sta god mi radili ovo se desava .