Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna, mlecna, prasnjava voda... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U to ime mi u PP napisi gde zivis i prekosutra dolazim po UV lampu. Ako uspe, i ti i Krle imate pivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Avg 23, 2013 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...i jesi uzeo lampu sta si uradio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 23, 2013 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad ti se voda izbistri, mogao bi nesto i da okrenes, da ne pijete pivo na prazan stomak! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomak, ne veliki ali pomak. Od kad sam ubacio Tetrin preparat, koji nije pomogao, nisam nista dirao. Od tada je proslo 10 dana. Sada, tih cestica ima bar tri puta manje nego ranije, ali ove sto su ostale su vece nego one pre. Kao da su se manje grupisale u vece. I vise nisu bele kao hlor nego braonkaste...
Vodu nisam menjao skoro tri nedelje, ne znam da li to mozda ima nekakve veze sa tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan1ns
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2013
Poruke: 48
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pricao sam sa jednim drugarom o tvom problemu i rekao mi je da je imao slicnu zezanciju kada je stavio neku biljku sto mu je neko poklonio i opisao mi je poprilicno slicne "simptome". Izvadio je biljku, promenio vodu i vremenom se vratilo u normalu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cisto informativno, da li znas koja biljka je bila u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan1ns
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2013
Poruke: 48
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne ali cu saznati pa ti javljam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2013 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je samo rec 'vremenom' jedina istina u toj prici...
Jeste Priroda cudo ali mi to stvarno deluje neverovatno,bas bih voleo da je tacno.
Aj zamoli ga da je ponovo posadi,'leba ti! Smile

Malo sam zaboravio sta si sve radio,Reventone...
Ako hoces,smanji protok par dana,da vidimo sta ce da se desi,nema veze ako je nekad bio slab,ponovi.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Sep 02, 2013 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze, sad ti gledam slike akvarijuma za koji kazes da mu je ocjena bistrine vode 7-8 od 10 i mogu ti reci da je glavni razlog sto ti ni jedan savjet do sada nije pomogao taj sto ti opste nemas problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Sep 02, 2013 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dundee... Nisi ga video uzivo, tako da nemoj da pricas napamet. Problem je bio veoma stvaran. Da nije, ne bih se cimao ovoliko. Problem jos nije sasvim resen, ali situacija je mnogo bolja nego ranije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 21, 2013 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si uspeo da rešiš problem?
Kod mene je bilo ok, dok je svetlo bilo ugašeno za vreme mog odsustva, oko 10 dana.
A kad sam pojačao rasvetu (imam 2x18W neonke i 2x20W stedljive) , problem ne da se vratio, nego je sad dosta veći, toliko da ne mogu više da ga ignorišem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Sub Sep 21, 2013 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolan a da nije to zbog toga sto kada svetlo nije bilo upaljeno nisi mogao da ih vidis?evo i kod mene ima istih cestica vide se samo kad upalim svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 21, 2013 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja jesam Bosanac, al' nisam baš tol'ki Wink Very Happy

Primetio sam da mi je čista voda onog momenta kad sam se vratio sa odmora i upalio svetlo u akvarijumu.
U vodi nije bilo tih belih "elemenata", nego je bila baš čista i prozirna, a i algi nije bilo koje mi se inače skupljaju na staklu.
Posle možda dva dana voda je opet počela da "beli", a haos je nastao kad sam dodao još dve štedljive sijalice.
Neko bilje mi je propalo načisto, danas ću da ga povadim i zamenim vodu, pa ću da ispratim situaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Okt 04, 2013 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

... i sta bi jesi resio problem u potpunosti i ako jesi kako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da dam zakljucak na ovu temu.
Mogucih resenja je bilo mnogo, ali pomoglo je samo jedno - nemenjanje vode. Nisam je menjao skoro mesec dana. Nakon dve nedelje, situacija je bila bolja, nakon cetiri, mnogo bolja, dok je nakon mesec i kusur dana bila skoro idealna. Od tada, vodu menjam na minimum tri nedelje, uz sifoniranje filtera, a filter masu (prvi sundjer u spoljnom filteru) perem na 2 meseca. Nisam imao nikakvih problema, poput propadanja biljaka ili uginuca ribica.
Napominjem: Nemenjanje vode je pomoglo meni. Ne mogu da tvrdim da ce pomoci i nekom drugom ko ima slican problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License