Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna, mlecna, prasnjava voda... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jul 29, 2013 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

meni je ovo resilo slican problem zamucenja, preporucujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 29, 2013 12:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

StarChaser
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Apr 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Jul 29, 2013 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni to deluje kao najezda infuzorije, koja inace zivi u nasim akvarijumima, a kda dobije dobre uslove, ka sto je sada recimo porast temperature koji joj odgovara, ume da podivlja i prenamnozi se. Infuzorija je jednocelijski organizam koji mozes da unistis jedino ako ga ostavis nekoliko dana u potpunom mraku, jer bez svetla ne moze da iskoristi hranu. Nevolja sa njom je sto trosi ribicama kiseonik, tako da je dobro ribama pojacati aeraciju dok se problem ne resi.

Kao sto je rekla simici, potrebno je totalno zamraciti akvarijum, tj. prebaciti preko njega cebe, peskir ili sta slicno, to je jedini efikasan tretman protiv infuzorije.

Ljudima se slicno desava i kada voda pozeleni, u tom slucaju nije infuzrija, vec euglena u pitanju. Dobra stvar(ili relativno dobra) kod euglene je ta da ona prizdire nitrate u vodi, pa je u tu ruku i korisna. Euglena se takodje zaustavlja zamracivanjem akvarijuma.

Pre nego sto krenete da unistavate infuzoriju ili euglenu, dobro je da ostavite u jednu teglu uzorak te mutne vode, u slicaju da se neki kolega-akvarista javi da mu treba, kao startna kultura za ishranu mladji. Obicno kada ti treba, startnu kulturu nikako da pripremis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jul 29, 2013 8:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ema u mom prvom postu sam naveo i tu mogucnost,mada meni je zbog diskusa konstantna temp 30C periodicno dignem i na 34C a imam to s vremena na vreme pa sad...

Nego dok ne spremim mresne moji bacaju u ukrasnom pa hranu onda ne moram da pripremam Smile ako je to u pitanju xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 29, 2013 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros je pojacana aeracija i zamracen akvarijum do cetvrtka, pa cemo videti sta ce biti. Hvala na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoć sam pričao sa prijateljem Acom, inače doktorom geofizike, stručnjakom za seizmiku, ispitivao sam ga malo o stenama koje bi mogli da koristimo i gde bi to kamenje mogao da nađem.
Usput ispričao mi je i nešto što sam odmah povezao sa ovim reventonovim i sličnim problemima. Možda jeste a možda i nije.
Naime dr Aca kaže nešto ovako:
Kada se karbonati ( mislim da je njih naveo) rastvore u vodi postaju bezbojni, ne vidimo ih. Kombinacija povećane temperature, pritiska, zasićenosti rastvora i još par stvari dovodi do toga da karbonati gube bezbojnost, postaju vidljivi. Ta beličasta prašina bi mogla biti upravo ovo što je reventon opisao...
A ?
Ceo sinoćni razgovor je bio konstantno zalivan prepečenicom tako da u glavi nije ostalo ništa više od ovoga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti problem sam imao sa aq od 20-ak litara gde su mi bile maticne zemke gupija sa mladima. Sve sam bio probao i na kraju sam digao ruke da čak ni vodu nisam menjao. Nakon 10-ak dana voda je bia kristalno čista od filtracije koristim sundjer filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boobi
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2013
Poruke: 52
Lokacija: skopje

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2013 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

infuzorija ,sto povece menuvas voda ja mnozis ko luda. filterot se pere sekoj den ili sekoj vtor den bez menuvanje i doturanje na sveza voda u akvarium irezultatot se gleda za 3-4dena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2013 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je u mraku tacno 2 dana. Ostavicu ga jos 2, pa cu da vidim kakvo je stanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2013 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne otvaraj Smile izdrzi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 4 dana u mraku, situacija se ni malo nije promenila...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milance
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2011
Poruke: 15
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

... verovao ili ne ja sam sličan problem rešio sa ovim...
http://www.aquashop.rs/Product....._3121.aspx
Ima i drugih nitratnih smola, ali je meni ovo bilo sigurno rešenje.
I oslobodio se nedeljnog menjanja vode...

P.S. Ne mogu da tvrdim da je uzrok beličaste mutnjikave prašine u vodi isti ali otkad sam stavio ovu smolu u eksterni kanister meni je već mesecima voda kristalno bistra!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas mi je zao.
A otvaram temu i radujem se, taman da kazem ono zensko "pa jesam li ti lepo rekla".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, jel pročitao neko moju prethodnu poruku ? Ja sam ubeđen da je to u pitanju.
Ako je tako, jedino rešenje bi bilo smanjivanje temperature ili omekšavanje vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma procitali smo, nego je tu bila i rakija, tako da ti ne verujemo! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pominjao si rastvor, pritisak i temperaturu... Od svega toga, samo je temperatura nesto visa, ali i to je normalna pojava leti. Prosle godine mi se desavalo da je temperatura dostizala 32 stepena, pa je sve bilo ok. A zbog jos jedne stvari sam siguran da nije temperatura...
O cemu se radi... Pre oko mesec dana sam formirao mali akvarijum od 15l. Sljunak je isti kao u velikom, a voda je takodje komplet preuzeta iz velikog. U pocetku je bila prasnjava, ali sada je kristalno cista... Filtraciju vrsi mali sundjer filter, bukvalno najmanji koji postoji. Ne znam da li da i u veliki ubacim jedan sundjer filter na neko vreme...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License