Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna, mlecna, prasnjava voda... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nidzo, u spoljnom filteru imam 2 vrste sundjera, onaj normalni i onaj mnogo gusci. Pored njega, tu je i debeo sloj vate, kao i bio kugle i keramicki prstenovi. Ukoliko nekome nesto znaci, poredjani su ovako: odozgo na dole: obican crni sundjer, debeo sloj vate, gusci plavi sundjer, prstenovi i kugle. Prvi sloj perem pri svakoj drugoj zameni vode, a vatu pri svakoj trecoj, cetvrtoj, kako kada.
Moco, svo kamenje je vec stajalo u akvarijumima pre nego sto je ubaceno u moj, i nikakvih problema nije bilo.
Aktivni ugalj sam ubacio pre par sati, a sutra mi je vreme za zamenu dela vode. Da menjam ili da sacekam jos koji dan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 2:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekaj,nece nista da mu bude zato sto je stabilan.I sa elementima i CO2 napravi pauzu ako to praktikujes,samo hrani ribicone i to je to.
Ne moras da me poslusas ali mi se neki put cini da se ak. najbolje normalizuje kad ga ne diramo.Mozda ces videti da je problem u necemu sto rutinski odradjujes,ko zna...
Mozda ce i hemija to da pokupi ali opet ja bih goreo dok ne provalim sta je to i da li se to desava zbog mene,ne znam kakav si ti:)
Meni je uvek nesto banalno bilo problem ili resenje...
Svasta sam vidjao kod mene ali ovo nisam,posumnjao sam na kamenje zato sto ih ja nemam.
Dobro radis,a i sigurno imas vise srece od mene i zato,samo opusteno i pisi nam sta se desava i zbog cega.
Pozdrav i bistro,he,he.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strpljiv sam, ali ovo polako pocinje da me nervira, pogotovo sto traje mesecima. Od hemije dodajem samo easy carbo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da kazem i ja nesto laicki kao pocetnik. Dok sam u svom akvarijumu od 108 l imao protok od 450 l kroz ceo aq mi je letela kao prasina koja strasno iritira. E sad dali je to kod mene bio isti problem kao i kod tebe neznam al kad sam povecao protok na 900 l za 2 sata voda je bila kao suza. Kod tebe sam procitao da ti je protok 880 l a aq 180 l pokusaj da povecas protok mozda i to upali. Srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Protok je bio 1200l, pa sam ga smanjio. Bila je ista situacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yu7one




Registrovan: 20 Nov 2012
Poruke: 2
Lokacija: Backi Petrovac

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

juwel rio 125...ceo prosli mesec sam imao zelenu, zamucenu vodu, nije se videlo bas nista u akvarijumu...nista, bas nista.niti ribice, niti filteri...menjao sam vodu na svakih par dana.nista.hemija (nisam imao tetrin algorem), nista nije pomoglo. btw, staklo i kamenje u akvarijumu bili su cisti, mislim da je jednostavno doslo do cvetanja vode. odjednom upravo sinoc voda je postala umesto zelene smedja a za par sati kristalno cista.danas je tako bistra kakvu je nikad nisam video. sama od sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ovde nemamo problem sa zelenom vodom.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
yu7one




Registrovan: 20 Nov 2012
Poruke: 2
Lokacija: Backi Petrovac

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko moze da mi objasni fenomen, posto me je kostao mesec dana zivciranja, mucnine da samo pogledam u takav juwel i ribice u njemu, koje doduse i nisam video od zelene,mutne vode...danas sam presrecan...kao nekada.sve je tu, sve je zivnulo,ekipa stanovnika je prezivela (sem jednog almonijera, koga su cistaci verovatno svarili, jer nema ni traga od njega...).biljke su malo stagnirale, ali su ipak prezivele napad algi i valjda ce pod juwel daylight neonkama ponovo biti u top formi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

verovatno je tih mesec dana trajalo cikliranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zuki
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 75
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Aktivni ugalj sam ubacio pre par sati, a sutra mi je vreme za zamenu dela vode. Da menjam ili da sacekam jos koji dan?

Bas me zanima da li ce da upali ovo sa aktivnim ugljem. Kod mene je odradilo posao savrseno. Da li ima nekog pomaka ka boljem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj ovako (to je meni rešilo problem skrame):

Smanji protok - veliki protok znači brži prolaz vode kroz filter, to znači da bakterije nemaju dovoljno vremena da biološki obrade vodu.
Dodaj ovakav sunđer-filter, a izbaci raspršivač:

Image

Ovu cev izvuci do površine vode, izazvaće talasanje. Posle par sati bi trebalo da vidiš promene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Prvi sloj perem pri svakoj drugoj zameni vode, a vatu pri svakoj trecoj, cetvrtoj, kako kada.


Po meni i mom iskustvu, mnogo često pereš sunđere i vatu. Probaj da ne pereš ništa iz filtera jedan duži period, da akvarijum uspustavi svuju ravnotežu. Ja filter materijal perem isključivo, kad u komori sa pumpom, opadne nivo nakih 5 - 7 cm. Tad znam da je filter masa zaprljana, properem je malo i miran sam bar 3 - 4 meseca, u zavisnosti kojim intezitetom hranim ribe. Kod mene tako funkcioniše, godinama, bez ikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zuki, aktivni ugalj je ubacen sinoc, i za sada nema pomaka. Javicu kako ce biti dalje...

CTale, sundjer filter mi je u planu. Idem da ga kupim u ponedeljak. Pokretace ga vazdusna pumpa koja sada vrsi aeraciju.

pallmall, ja sam mislio da je i ovo moje pranje previse retko... Kada perem prve sundjere, i nije tako strasno, ali kada perem vatu, Boze sacuvaj na sta voda lici... Bukvalno kao blato. Vata mi je inace braon boje, bela je bila prvih nedelju dana Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalno, jer je gušća od sunđera. Vata ne može da bude kao kad si je stavio, normalno je da bude malo braonkasta. Probaj da smanjiš hranjenje riba, pa neće biti toliko zaprljana u kratkom periodu, kao što je kod tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dalje bez promene. Ugalj je u filteru vec 3 dana. Veceras hdem po sundjer filter. Jel mora da bude kao ovaj sa slike ili moze i obican?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License