----------------------------------- Bagzi80 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Mutna voda i ribe na povrsini ----------------------------------- Pozdrav svima, obisao sam sve moguce blogove, sajtove itd ali idalje imam 2 problema. Akvarijum je u procesu cikliranja, proslo je 4 dana od rada filtera, treci dan sam ubacio 2 molly-ja i jednog borca kao pilot ribice da bi nastavili proces cikliranja, prva 2 dana voda je bila veoma mutna, ali se treci dan razbistrila takodje treci dan sam sipao Tetra Safe start za brze cikliranje tj pocetak, ali 4. Dan voda je bistrija ali idalje nije dovoljno bistra, da li je potrebno jos neki dan da sacekam ili postoji problem? Drugo pitanje je da kada sam okrenuo pumpu ka staklu da ne bi bio prejak mlaz prema ribicama jer sam primetio da ih taj mlaz poremeti, one su pocele na povrsini da su skoro 90% vremena tacnije samo molly, borac se skriva u svom cosku i izadje ponekad na vazduh kao sto bi trebao, ali me brinu molly da li mozda nema dovoljno kiseonika? Pumpa i filter su eheim 160, imam grejac koji je podesen na 26⁰ mozda je potrebno da ga smanjim, akvarijum je 60l ali preporucena mi je ovaj jaci filter.