Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna voda po drugi put Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pocetnik
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2013
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim vas za pomoc, neznam sta da radim vise, voda se muti vec drugi put. Prvi put sam resio tako sto sam ugasio osvetljenje na par dana i akvarijum prekrio. Kad sam otkrio akvarijum voda je bila izuzetno bistra, medjutim to je potrajalo samo 3 dana, molim vas ako neko zna o cemu se radi neka mi pomogne. Hvala u napred
Inace akvarijum je 80x40x40 filtracija potopni filter 1200L osvetljenje 4x18w T8, podloga tera magma pa kvarcni sljunak, za sad su u njemu samo biljke i to: vallisneria spiralis, marsilea hirsuta, limun, hemianthus micranthemoidas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 7:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pocetnik
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2013
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko da pomogne Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kucaj u search cikliranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Pocetnik
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2013
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam se bas najbolje snasao sa ovim predlogom, ima li mozda jos neko neki predlog sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, ako ti je akvarijum u fazi cikliranja, normalno je da ti se zamuti voda u pocetku. Posebno sto imas hranljivu podlogu, u tom slucaju idu cesce zamene dela vode.
E sad moguce je i da imas kako kazes cvetanje algi, sto je uzrok viska hranljivih materija u vodi. Sigurno ti nije mnogo ubiljen akvarijum s'obzirom da si na pocetku, jos se ni biljke nisu primile. Koliki foto period? Napisi na koliko vremenski menjas koliki deo vode, taj filter ti je lose resenje, razmisli dok jos nisi naselio akvarijum o spoljnom trokomornom filteru. 1200l je prejako za tu litrazu koju imas. Koliko je ubiljen akvarijum, moze neka slika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pocetnik
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2013
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je formiran pre malo vise od mesec dana, foto period 12,vodu menjam bas cesto 2 puta nedeljno minimum, a jacinu protoka vode sam resio spray barom, a ubiljen je prilicno, sto se slike tice trenutno nisam u mogucnosti, ali ako bude neophpdno snacicu se nekako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje neonke imas? Koliko K? Mnogo ti je to 12h, smanji na recimo 10h dnevno, jel ubacujes CO2? Mozda bi trebao da pocnes, posto nemas ribe, nema ko ni da ti proizvodi co2. Hranljive materije+co2+svetlost=fotosinteza. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pocetnik
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2013
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2013 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da vas obavestim da sam resio problem sa mutnom vodom, isti sam resio tako sto sam poslusao vase savete da smanjim foto period, sto sam i uradio. Rezultati su vise nego dobri, hvala vam svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2013 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma opusteno, samo vozi, ako opet nesto nije jasno, pitaj. I koristi pretragu, sve je skoro po vise puta vec obradjeno ovde na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License