----------------------------------- Milicita Sre Mar 09, 2022 1:19 pm Mutna voda ----------------------------------- Ljudovi upomoc i hvala svima unapred!! Nadam se da cu imati strpljenja za svoj "sledeci korak" u ovom malom hobiju. Naime, od malena imam akvarijum i bila sam posvecena svemu tome.. Odrzavala, istrazivala.. Medjutim, nedavno sam odlucila da "malo ozbiljnije" krenem u korak sa tim i napravim akvarijum sa zivim biljkama. Do sad sam imala aq od 40l, u njemu godinu i dva meseca tacno sledece ribice- neonke(17),zebrice(12),kolor tetre(12), koridorus(4),ancitrus(3),skalar(1). Sve su i sada na broju. Voda je bila kristalno cista. Filter koristim unutrašnji (protok 500l/h) Oformila sam novi (60l), u koji sam na zadnju polovinu stavila kokosov treset(mozda sam pogresila??? ), odozgo beli kamen granulacije 3-5mm, a na predjasnji deo granulacija 1-2mm. (neki kazu da je to kvarcni, ali vise nisam sigurna) Kada sam spala vodu, dodala sam malo jace od 2/3 vode iz prethodnog akvarijuma,a ostatak je bila cista voda, sa cesme, koja je odstojala 24h. Stavila sam nekoliko stabljika nane. (nju sam jedino nasla na licu mesta) Jednu samo za kamen, jednu sam "zasadila" zilama u deo sa tresetom, a jos par sitnih pelcercica zabola okolo. Ostavila sam 24h sve to sa istim onim filterom da se "procisti".. Voda je bila mutna u smislu belicasta od onoga sto je jos kamen ispustio-bar mislim.. Kroz par sati se sve povuklo.. Dodala ribice, sa vodom u kojoj su do tad bili i kroz samo par minuta voda je dobila braon-zelenu zamucenost. Ovako gledajuci, ona je bistra, ali je obojena... Da li to moze da se resi i kako?? Ribe se ponasaju normalno.. Hranim jednom, do dva puta dnevno,po malo. Na oko mi se ne svidja nikako. Deluje zapusteno i prljavo. Danas je tek drugi dan,a ja sam nestrpljiva. Pumpa za vazduh je nova, odlicno radi i na low varijantu.