----------------------------------- Danijel-CH Pon Mar 12, 2018 11:56 pm Mutna voda u akvarijumu ----------------------------------- Naime, svaki put kad naspem mikro i marko elemente voda mi se zamuti i tako ostane 24-48 sati, sta je razlog? Bude belkasta, maglovita ne znam kako drugacije objasnit. ----------------------------------- senkasenkasenka Uto Mar 13, 2018 9:21 am ----------------------------------- Da li sipas istovremeno i jedne i druge ? ----------------------------------- Strahinja025 Uto Mar 13, 2018 10:19 am ----------------------------------- Sipam ja u isto vreme pa se nista ne muti... Nema to veze. ----------------------------------- Danijel-CH Uto Mar 13, 2018 10:35 am ----------------------------------- Sipam istovremeno sve, ali tri godine nisam imao problema... Pocelo je pre nekih mesec. Ne bude to toliko mutno da se nista ne vidi, ali bude toliko da se vidi da je belkasta voda i maglovita malo. ----------------------------------- simici789 Uto Mar 13, 2018 1:48 pm ----------------------------------- Da li sipas nesto od kondicionera - tipa FFM ili Easy Start? ----------------------------------- Danijel-CH Uto Mar 13, 2018 2:08 pm ----------------------------------- Znam da ffm radi to :) Ova kombinacija je zamuti: Nitro 10ml, fosfo 10ml, profito 50ml, ferro 50ml, kalium-potassium 50ml. Nikad pre nisam imao problema sa tim... ----------------------------------- simici789 Uto Mar 13, 2018 2:51 pm ----------------------------------- Ja bih dalje lupetala - dodavala sam davno to - nije mi se dogadjalo ? Drzim pesnice da resis zagonetku :) ... ----------------------------------- becke021 Uto Mar 13, 2018 3:55 pm ----------------------------------- Ne znam da li lupetam, ali jedino mi rok trajanja pada na pamet (ako ga uopste i imaju), pa mozda da proveris... ----------------------------------- Danijel-CH Uto Mar 13, 2018 4:52 pm ----------------------------------- I to mi je padalo na pamet, ali samo jednoj bocici istice rok negde krajem novembra, ostalim 2020. godine... Nisam pametan... Mozda da probam smanjit doziranje, mada je ovo preporuceno na moju litrazu... ----------------------------------- Danijel-CH Pon Mar 19, 2018 11:12 am ----------------------------------- Juce sam malo modifikovao gnojenje i nije se voda zamutila. Umesto ove standardne kombinacije: Nitro 10ml, fosfo 10ml, profito 50ml, ferro 50ml, kalium-potassium 50ml. Sipao sam ovu: Nitro 10ml, fosfo 10ml, profito 30ml, ferro 30ml, kalium-potassium 30ml. ----------------------------------- Lenji Lisac Pon Mar 26, 2018 6:44 pm ----------------------------------- Da li kojim slucajem preskaces sifoniranje podloge? Imao sam par primera gde se pojavljuje da kazemo vrsta ifuzorije sa povecanjem elemenata u vodi ukoliko se podloga ne sifonira redovno ili uopste (profito je prouzrokovao pojavu mikroorganizama).. ----------------------------------- Danijel-CH Pon Mar 26, 2018 10:59 pm ----------------------------------- Sifoniram koliko je moguce jer imam travu na dnu akvarijuma... ----------------------------------- reventon Pon Apr 02, 2018 3:20 am ----------------------------------- Posle 24-48h sve bude normalno? Nema nikakvog zamucenja do sledeceg sipanja hemije? ----------------------------------- Danijel-CH Uto Apr 10, 2018 8:32 pm ----------------------------------- Upravo tako.