Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mutna voda, zute boje, sta raditi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice vode e to vec nikako nece moci, 80l nije malo a jedva sam se izborio da akv ostane, i sad bukvalno nemoze ni igla se vise u stanu smesti.
Tako da je to prob.

Osvetljenje i nece bar do prvog, kad stigne plata hehehe Very Happy
Ok, vodu necu vise menjati, sacekacu jos dve nedelje, a uspeo sam nabavim malo vode iz zdravog akv
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 5:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako drustvo, na vase savete sam uradio sta ste rekli, nesto malo svetla smo dodali Smile ( naslo se za toliko ) biljna masa je povecana ali evo posle dve nedelje cikliranja doslo se do toga da se nenormalno oseca amonija iz vode, da li ce to se stabilizovato oni procesom da od amonijaka uz pomoc bakterija nastati nitriti pa nitrati i da li ce visoka koncentracija unistiti mlade i lepe biljke?

Da li sedeti i cekati ili nesto preduzeti i sta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zameni odmah 30% vode, nije poenta da se napravi zabokrecina cekajuci 4 nedelje. Inace redovne zamene vode su osnov svega. Jednom nedeljno ili u 10 dana 30%. Sto cesce to bolje. Ako ribe sada ubacis u tu smrdljivu vodu punu amonijaka mogu samo da pocrkaju i nista vise. Za 4 nedelje ne mogu ni da zamislim na sta ce to liciti. Zameni 30% vode, slobodno ubaci neku ribu i nastavi sa redovnim zamenama vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, tako sam nesto bio i poceo ali mi kolege rekose da u fazi cikliranja ne bih smeo da menjam vodu, ali ovo je bas zacinjeno amonijakom, oseca se skoro u pola stana Smile

Mislim da je uzrok nagle pojave to sto je sagiterija stradala i sasusila sse pa od procesa truljenja listova, ok, danas ide zamena vode 30%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ti lepo rekao da menjaš vodu... pa čak i češće... ali ti si prihvatio neke druge savete... tako da...kako hoćeš...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako brate da se ne oseća amonijak, kada čovek rokne hranu u akvarijum od 250 litara sa malim protokom, po mojoj proceni ispod 300 lit/h???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License