Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nacin sadjenja biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo treba da zasadim svoje prve biljke u akvarijum ( anubija ), akvarijum je napunjen vodom i drugih stanovnika trenutno nema, interesuje da li treba da izpraznim svu vodu pa da zasadim bilje ili samo jedan deo da ne bi prelio kad gurnem ruke u vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 2:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sto se tice prelivnja ako hoce da se prelije izvadi malo vode a sto se tice zasadjivanja netreba da izlivas vodu ako ne moras i savetujem ti da ako anubija ima dosta dug koren skrati ga na velicinu od prilike do 3 cm i zasadi je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam kako se sadi, ima tema sadjenje biljaka i u njoj video o tome, jedino sto u tom video je akvarijum prazan pa mi zato nije bilo jasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lakse je kd je prazan ali da izbacujes i ubacujes vodu ponovo to je cisto gubljenje vremena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ce ti biti lakse ovako ............
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam ceo post i odgledao video, jedino mi nije bilo jasno da li treba isprazniti akv. Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ostavis jedno 20 cm vode i u njemu tako sadis bilje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebitno je kako ih sadis, ako ih pravilno zasadis neces imati nikakvih problema. Ako izvadis deo vode i tako sadis onda vodi racuna da pri sipanju vode u akvarijum ne iscupas biljke iz korena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, vodu sipam kroz filter tako da ne remeti podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupis jednu zensku pincetu ( znas onu koje koriste za depiliranje ociju Shocked Very Happy ) , ispraznis akvarijum toliko da ne izazoves poplavu u stanu kad stavis ruku da posadis biljku ( znaci nekih 5 - 10 cm ). Takodje kupis i jedne male makazice za nokte ( ili zasta ko koristi .. Cool ) i sa njima iseces koren na nekih 1 - 2 cm. Ostalo kao i sto je opisano u linku koji sam ti postavio ...... normalno makazice i pincetu koristis samo za sadjenje i ostalih poslova u akvarijumu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako smem sada da pitam ovde, izvinjavam se sto kradem topic, ali jel nece predstavljati problem kracenje korenja kod vecih biljaka? ne zelim da skratim korenje da bih lakse sadio ako ce se raspasti posle toga brzo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ovako. Jedan od razlog zasto se koren krati jeste da bi se isti koren pravilno formirao ( znaci nadole ka hranljivoj podlozi ), a ne kojim slucajem nagore jer ce u tom slucaju biljka da vene. Evo jedne slike kako bi to sadjenje trebalo da izgleda ( nadam se da ces izvuci i sam odgovor na pitanje koje si postavio ) :

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Amanita
Akvarista



Registrovan: 04 Maj 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

anubija se u principu ne sadi vetj se vezuje za granu, kamen il neshto slichno ali ako je vetj sadish morash voditi rachuna da rizom uvek bude iznad podloge inache tje istruliti...
ako sadish bilje dok je voda u aq (shto je najcheshtje i sluchaj) gornja slika ne pije bash vodu jer ti netje ostati rupa u podlozi, pesak tje se vratiti nazad... tako da ti je nabolji savet to sa pincetom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coyote 77
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2009
Poruke: 60
Lokacija: Senta

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iz licnog iskustva znam da anubia trune ako se zasadi, cim sam je izvadio iz podloge i vezao za mangro sve se vratilo u normalu, biljka se oporavila, moj savet, anubiu nemoj saditi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno si je previse zasadio. Imam prijatelja kod koga su sve anubije zasadjenje i mnogo lepo izgledaju, napreduju a i cvetaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License