Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Najbolji i najpovoljniji tecni preparati za biljke i vodu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2012 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam relativno nov u akvaristici i akvarijum sam dobio gratis,polako mi ponestaje preparata koje sam dobio uz akvarijum tipa AquaSafe(Tetra),Nitrivec(sera),PlantaMin(TetraPlant) i Florena(Sera)!
Ovo su preparati koje sam dobio i skoro ih vise nemam,e sada me zanima sta mi zaista od svega ovoga treba i da li mi uopste treba?
Jos me zanima da li bi mozda bilo bolje uzimati preparate od drugih proizvodjaca,recimo primetio sam da je ovde u Belgiji najpovoljniji EasyLife,a po forumima ovde primecujem da su i najrasprostranjeniji,da li je to zbog cene ili kvaliteta to vec ne znam.
Znaci zanima me sta bi sve trebao kupiti za nastavak bavljenja ovim hobijem,a da ne skodi biljkama i ribicama?
Recimo da bi mi najvise odgovarao EasyLife zbog cene Smile,mada imam i mogucnost da mi preparate burazer kupi u Novom Sadu pa mi posalje busom.
Pa ako bi mogli da mi kazete koje sve preparate od EasyLife-a da kupim i zadovoljim potrebe svog 120l-og akvarijuma sa nekih 15-25 biljaka i 30-ak ribica uglavnom zivorotke!


Poslednji izmenio sveta021 dana Uto Mar 20, 2012 1:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2012 1:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2012 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto manje hemije to bolje, svi mi tezimo da nam akvarijum bude sto prirodniji. Wink Ako gajis biljke onda ti treba tecna prihrana, a ja ti preporucujem DIY varijantu, mnogo je isplativije. Ako te zanima gde to mozes naci posalji mi pp, da ne reklamiram ovde. Od ostalih preparata ti maltene nista nije potrebno, sve priroda sama regulise. Jedino da kupis neke lekove pa da drzis ako zatreba za ne daj boze.

Ako bas zelis da se igras sa hemijom onda uzmi Easylife FFM, koristio sam ga jedno vreme, nije mi nista naskodio, a da li je doneo dobro ne znam, znam samo da mi je stanje u akvarijumu odlicno, da li je zbog toga ili ne ne znam. Smile Takodje je tu i EasyCarbo, tecni CO2, al ni to ti nije neophodno ako nemas prezahtevno bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2012 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam da se spominje DIY ali nisam obracao paznju,mozes mi poslati na pp.
Nego sto se tice vode kada je menjam zar ne bi trebao ubacivati AquaSafe ili nesto slicno tome,doduse kada menjam 1/3 vode uglvanom je pre toga prokuvam,mada bi mi prijala i laksa(jeftinija) varijanta,jer potrosim dosta struje,da li bi bilo dovoljno da je ostavim samo da ostoji par dana ili mogu da je roknem direkt iz cesme?
Imam tri vrste biljaka,ne znam tacno koje su moracu da slikam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2012 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras ubacivati nikakve preparate u vodu, a ne moras je ni kuvati. Dovoljno je da odstoji nekoliko dana (najmanje 24h), pozeljno je ubaciti i rasprsivac da voda malo cirkulise.
Direktno iz cesme nije preporucljivo, to mozes da praktikujes samo ako dolivas manje kolicine vode usled isparavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pa to je bas fino,znaci odo ja lepo da kupim 3-4 kofe od po 10-15l i lepo ih par dana pre zamene 1/3 vode napunim i ostavim na terasi da odstoje!:)Super!!!
Jedino mi je problem sto se tice rasprsivaca,ako vodu sipam u 3-4 kofe,znaci da mi treba i 3-4 rasprsivaca.
Jel bi to mogao recimo ovako,posto cu ovih dana kupiti jedan jaci aerator,a imam i dva manja,tako da bi onda mogao ta dva da premestam iz jedne u drugu kofu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SomiKnight
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2012
Poruke: 16
Lokacija: Beograd, Borca

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2012 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ili kupis jednu kofu od 50 litara Smile.

Palo mi je na pamet, posto je pomenuto da bi se drzala ta voda na terasi, ako se kupi ona kofa (kanta) sa poklopcem, sme li se zatvoriti da ne upada prasina, prljavstina i slicno?
Preciznije, isparava li hlor ako nije voda u kontaktu sa svezim vazduhom? Ovo naravno ako se ne koristi pumpa za aeraciju, jer tada valjda stalno ima svezeg vazduha na povrsini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2012 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidis nisam ni razmisljao o jednoj velikoj... Smile
Ja kofe na terasi nikada nisam poklapao ali kada sipam uvek je procedjujem kroz nesto gusto!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License