----------------------------------- x-man Sre Mar 18, 2015 6:54 pm Najljepse biljke za pozadinu? ----------------------------------- Sto se tice pozadine trebaju mi neke biljke koje ce da naprave nesto kao zid, ali i ne mora biti zid, ali vazno je da su lijepe i da rastu malu vise nego biljke srednjeg i prednjeg plana.... Trenutno imam pogostemon erectus koji je bas fino poceo da raste, ali je stao, a inace lijep je dok su njegovi listici mladi, ali kada malo ostare dobiju crnu prljavu boju, bar je tako kod mene, i onda su mi ruzni...imam i aponogeton madagaskarien, mislio sam da ga posadim negdje na sredinu, ali sam na net-u primjetio da njegovi listovi budu veoma dugacki pa sam ga posadio pozadi i za sada je OK, cesto porastu novi listovi koji kada pocnu da rastu stvarno brzo narastu do pune velicine tj. za 2-3 dana, kao preko noci, ali kod mene bas i nisu dugacki kao oni sto sam vidio na net-u, ali su OK.... Neko hvali i biljku cabomba aquatica, ali mi se nekako cini da je ova biljka slicna jednoj koju sam vec imao, a koja kada pocne da raste to je ludnica, ne zna da stane, veoma brzo zauzme citav akvarijum... Neka preporuka? Hvala.