----------------------------------- sputnik8 Pon Feb 18, 2019 3:11 pm ----------------------------------- Daj barem pošalji gde mogu da se uputim,koji forum,sajt.. Kaži mi za ovaj od 50l koliko mi novca treba? Hvala Ovaj forum ti je dovoljan i ujedno najbolji, pročešljaj stare teme, tuđa iskustva u vezi svega i svačega, a ima dosta toga da se nauči počevši od podloge ,cikliranja,filtracije .... pa do rasvete. U principu je pravilo što veći to bolje iz mnogo razloga, ali opet ponavljam to je stvar okolnosti. Pošto nemaš pojma o pojmu predlažem ti da potražiš akvarijum od nekog druga prijatelja, rodbine .... ko ne želi više time da se bavi, ima i takvih, a za to vreme se dobro naoružaj znanjem na ovom forumu, na youtube imaš tone materijala o tome šta , kako i zašto. Traži na KP-u ko prodaje polovne akvarijume u Kostolcu i okolini. Što se tiče cena to je relativna stvar koja zavisi od toga gde živiš, ima li konkurencije,zavisi od kvaliteta kao i proizvođača, da li je novo ili polovno itd. Dakle ne zaleći u prvu radnju gde će ti preporučivati sve i svašta samo da uvećaju pazar, već se dobro informiši o svemu, ovde ima dosta iskusnih akvarista koji se mogu staviti na raspolaganje za predloge i savete. Znanje će ti pomoći da izbegneš mnoge početničke greške, da ti poštedi živce i ostavi koji dinar više u notesu. Nadam se da sam bar malo bio od pomoći. Pozdrav!