Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano reef ali ipak 300l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Ovako ce izgledati hauba za svetlo, ima jos tu da se dogradjuje.
Ja mislim da ce biti ok za prvu ruku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 10:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pomoc oko sumpa Ovako sam ja nesto planirao

Image
Centimetar manje vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ja mislim da sam dobro iskombinovao
Jel mogu po ovome da lepim pregradice ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ti dobro ovo za sump, brzo će da ti prazni pregradu sa pumpom a i ne možeš da određuješ nivo ako nisi smislio koji ćeš skimer da staviš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jun 18, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Nije ti dobro ovo za sump, brzo će da ti prazni pregradu sa pumpom a i ne možeš da određuješ nivo ako nisi smislio koji ćeš skimer da staviš.


Skimmer ce ici c7 A to ako bude visoko samo cu ga podici u ravnoj kojoj treba da bude.
Jel imas neki predlog za pregrade da ne isprazni brzo?

Video sam nesto slicno na netu pa bi tqko napravio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 19, 2017 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ovo sve sto se tice police, ili idu neka dodatna ojacanja? Ipak treba da nosi cca 400 kg...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jun 19, 2017 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Andjelija ::
Jel ovo sve sto se tice police, ili idu neka dodatna ojacanja? Ipak treba da nosi cca 400 kg...

Ide ide jos ojacanja kao sto je je iza ice ispred jos jedna naspram nje ide jos jedna stranica na 80cm To cu fiksirati kad zalepim sump pregrade
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jun 19, 2017 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovako ce ici ojacanje, sa leve strane cu ubaciti neko burence za ro vodu da mi doliva automacki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jun 19, 2017 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje umesto iverice stavi drvene gredice 4x8cm iznutra na nekoliko mesta, nešto mi to deluje nesigurno. Imaš bespotrebnih pregrada u sumpu i to dosta. Razredi to slobodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Jun 20, 2017 4:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Bolje umesto iverice stavi drvene gredice 4x8cm iznutra na nekoliko mesta, nešto mi to deluje nesigurno. Imaš bespotrebnih pregrada u sumpu i to dosta. Razredi to slobodno.


Videcu za drvene gredice, ovo je za sada tako dok ne stigne akvarijum. Jer treba neke pregrade za struju rupe ovo ono.
A za sump mislim da cu smanjiti pregrade, pogotovo gde idu tri zajedno ice po dve prelaz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jun 20, 2017 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da ostavljas golu ivericu. Stavi bar kant traku. Voda što mešamo je razbije brzo, dovoljno je malo vode da prospes i počeće da se kruni. Ima da se kupe samolepljive pvc folije od 90 cm širine obloži sa njom gornju ploču i onda si miran. Može i od 45cm al onda prelepi bar 5mm jednu preko druge.

Nemoj da se ljutis al tvoja polica deluje klimava. 300l more ima skoro 450kg, ako pukne uješće te dobro za džep dok sve renoviraš plus smrad ima da ostane mesecima.

Čvrstinu police možeš dobiti tako što ćeš joj dodati "ojačanja" kao što bi napravio za akvarijum ili da je napraviš kako valja. Onda je možeš vući gurati... i neće se rapasti usled zenljotresa. Za nosivost gredice ili deblja iverica. Iverica bi trebala da izdrzi oko 50kg po cm2 medijapan i do 150 to su neki naši majstori rekli tako da neka ti to bude referenca koje debljine iverica treba da bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Jun 20, 2017 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Nemoj da ostavljas golu ivericu. Stavi bar kant traku. Voda što mešamo je razbije brzo, dovoljno je malo vode da prospes i počeće da se kruni. Ima da se kupe samolepljive pvc folije od 90 cm širine obloži sa njom gornju ploču i onda si miran. Može i od 45cm al onda prelepi bar 5mm jednu preko druge.

Nemoj da se ljutis al tvoja polica deluje klimava. 300l more ima skoro 450kg, ako pukne uješće te dobro za džep dok sve renoviraš plus smrad ima da ostane mesecima.

Čvrstinu police možeš dobiti tako što ćeš joj dodati "ojačanja" kao što bi napravio za akvarijum ili da je napraviš kako valja. Onda je možeš vući gurati... i neće se rapasti usled zenljotresa. Za nosivost gredice ili deblja iverica. Iverica bi trebala da izdrzi oko 50kg po cm2 medijapan i do 150 to su neki naši majstori rekli tako da neka ti to bude referenca koje debljine iverica treba da bude.


Ma jok druze kakva ljtnja, ovde sam da se posavetujem i da napravim kako treba, a iskreno nece polica puci u to sam siguran, jer ovo sto je sad ovako je samo privremeno, dok ne stigne akvarijum, da vidim gde da busim ovo ono, ice tu pregrade za gornji deo. I ovo sto nije iskantovano isto znam. Bice tu ojacavanja tamo vamo sve postepeno. Jos kad stavim stiropor nece on nigde zalomiti.
Ali iskreno vise me muci taj sump i rasveta. Sa tim nemam veliko iskustvo. A ovo stolarija sa plocastim marerijalom se ne brinem, jer gde budu isli frontovi tu ce doci jos jedan povezivac i specijalne sarke. Mozdaubacim fijoku gore tako da jos tacno ne znam jer moram da pokupim akvarijum i postavim ga onda ce mi sve biti jasno i zavrsavati policu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jul 24, 2017 7:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon stigo Smile polica ojacana izbusene rupe za cevi.
Jedino ne znam kako da spojim te cevi kod preliva koliko da bude visoko ima tri rupe.
Koliko ispod akvarijuma da viri i slicno.
Ako moze neka slika da vidim da znam od prilike kalo ide.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jul 24, 2017 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ova tvoja polica nikako ne uliva poverenje.
verujem da je jedna rupa za sistem cevi koji vraca vodu iz sumpa ,a koja ce zavrsavati u displeju,druga je za odvod vode iz preliva u sump,treca je sigurnosna (ona koja se postavlja najvise tako da u sluciaju da ova prva blokira ona sluzi kao bypass.
ali to obicno nisu 3 cevi vec citav sistem cevi i creva sa ventilom za regulaciju protoka iz preliva,dihtung prstenovima,prigusnicom,selnama,bulkhedovima....
Verovatno je taj ko je planirao i konstruisao akvarijum i sump trebao to i da ti poveze,ako vec sam neznas kako ide.
pretpostvaljam da u skroz desnu komoru ide pumpa,a da ce voda dolaziti u levu malu komoru ,odakle ce prelivati u refugium,pa dalje u komoru sa skimerom odakle ce kroz bublle trap zavrsavati u komori sa pumpom koja ce gurati vodu nazad u akvarijum.
Neka ti to otprilike budu neke smernice,mada je najbolej konsultovati to ko ti je akvarijum konstruisao,iuli da pozoves nekog kolegu ko ima iskustva da ti to sve poveze.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Jul 24, 2017 7:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
LAVxXx
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 33
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jul 28, 2017 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo uspeo sam da se snadjem i da spojim cevi kako treba.
Mozda izgleda nestabilno. ali ubacio sam dodatne pregrade, tako da ce to drzati....

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ručna izrada - 300l reduktor Akvarijumi 68 Uto Feb 08, 2022 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License