Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano reef Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LazarZ1
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo. Vec godinama planiram da napravim morski akvarijum i nadam se da cu sada uspeti i da nece biti odustajanja.

Akvarijum je stigao dimenzija 37x37x32v 6mm

Ovde cu objavljivati stalno desavanja. Sta sam od opreme nabavio i kada se formira akvarijum izvestavacu o stanju u njemu.

Za svetlo je zaduzen nzivkovic koje ce uskoro biti gotovo
Umesto stream pumpe stavicu fontansku sobo wp3400 880l/h
Grejac od 100w

Evo imam i par pitanja
1. Koju morsku so uzeti koja je i za korale a da je manja kolicina
2. Koji pesak uzeti
3. Da li je dobar aqua medic salimetar ili ipak neki drugi
4. Koje sve testove za vodu da uzmem za pocetak

Svaki predlog savet i kritika su dobrodosli

[img]http://https://ibb.co/GH2r7Qm[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 2:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 3:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobrodosao u slane vode!
Ja nisam nesto mnogo iskusan mornar ali evo sta su meni rekli pa da prenesem barem neko basic znanje.


1. meni su rekli da za pocetak uzmem bilo koju morsku so a posle da predjem na neku ozbiljniju
2. Ja sam uzeo zivi pesak jer nije bilo nigde aragonita tako da je to na tebi da odaberes.
3. 5 od 5 mornara su mi rekla da to nije dobro resenje, da skupim pare i uzmem ozbiljniji uredjaj pa sam ih poslusao.
4. kh, no3 i po4 to su mi rekli da uzmem kad sam ja pitao sta mi sve treba i kapiram da je to za start oke.

I meni je nzivkovic pomogo savetima oko rasvete i ja sam prezadovoljan dakle bice bombona!
Samo guraj!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi živi kamen pa pesak dodaj nekih mesec dva od kraja ciklusa biće lepši i čistiji. Kupi suvi, sitni pesak i uzmi od nekoga malo njegovog peska da zasejes svoj. To što se prodaje kao živi je pesak sa bakterijama radi bržeg cikliranja, samo je po nazivu živi.
Nabavi isto neki hang on filter u koji staje grejač nemoj grejač držati u akvarijumu. Sobo stream pumpa je 12e kod nas, kamen će ti biti glavna filtracija a za to treba protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LazarZ1
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto da ne drzim grejac u akvarijumu? Mislim da bi funkconisalo i bez hang on filtera.

Imas li neki predlog koji pesak da uzmem a dodao bih ga odmah da se ne pomuti voda kasnije?

Video sam neku tvoju temu gde si pisao o ovom salimetru. Jel se promenilo tvoje iskustvo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2019 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skup termometar ne isplati se uzimati ga. Bolje i od Kineza poruči refraktometar za 15e pa uradi kalibraciju. Ima lepih sa uskim opsegom, laki za čitanje.
Pesak se u akvarijum dodaje pomoću cevi i neće da zamuti vodu 90% prljavštine i mulja ostane u cevi. Uzmi sitan pesak krupan izbegavaj. Ne vidim razloga zašto bi dodavao pesak u startu i posle se borio mesecima sa algama po njemu.
A grejač zaista, zašto da bode oči. Svakako mu nije mesto tu lako može postati kuća za klovnove ili magnet za alge. Tvoj akvarijum tvoja stvar na kraju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LazarZ1
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2019 3:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma taman posla sto vise kritika i saveta na kraju ce bolje ispasti zato ne stedite Very Happy

Uzecu onda aquaforest reef salt 5kg
i aqua medic salimetar

Uzimam jedno po jedno tako da cu i neki hang on za koji mesec da uzmem

Javljacu se ja ovde cesto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LazarZ1
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2020 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad iskocio oglas da li je bolje uzeti aqua medic salimetar ili ovaj sa slike i koliko je koj dobar

[img]https://ibb.co/pWdmhM8[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2020 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LazarZ1
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2020 3:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I koja je na kraju preporuka? Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2020 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti je savet da kupiš, radiš kalibraciju svaki put pre merenja i čistiš uređaj posle merenja. Isto je i savet da pročitaš kako se gustina vode menja u odnosu na temperaturu. Termometar ti je potreban za start. Vodu mešaj po upustvu skupi pare pa kupi novi uređaj.
Predopstavljam da ne praviš ni vino ni rakiju, da praviš ne bi pitao već bi imao uređaj. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LazarZ1
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2020 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle mnogo dugo vremena je kocka napokon napunjena. Za rasvetu se pobrinuo nzivkovic kome zelim da se zahvalim na nesebicnoj pomoci. Rasveta ima 2 kanala beli i plavi. Kupljen je DD refraktometar i salinitet drzim na 33ppm. Ubacena je destilovana voda. Red sea so je ubacena. Takodje ima i 3kg real reef kamena kome su se malo okrnjile ivice od transporta ali prekrice se ja se nadam.

Ako moze neki savet sta bih jos mogao da uradim i promenim.


[img]http://prntscr.com/skm6mw[/img]

[img]http://prntscr.com/skmce5[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License