Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Napokon je stigao Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahaha, pozdravi je i reci da se ne ljuti Wink
nece taj jedan mali sareni dvorac nista lose uraditi, ali jeste neprirodan i da strci, to stoji...
Samo BEZ ZURBE, sve ce doci na svoje mesto, polako ali sigurno obezbedi osvetljenje, krov, sve onako kako ti zelis i kako si zamisljao, samo malo strpljenja i eto ideje u akvarijumu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda malo vise trava sta vi mislite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogao bi malo vise da stavis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali beli ili veliki sareni - dvorcu nije mesto u aq. Bas kao ni roniocima, luna parkovima i ostalim ***njima. Skoljke napolje, bas kao i taj zeleni pesak.
Ovo je moje misljenje za start.
Ajde fotografisi mi filter sa prednje strane, ako ti nije problem. OSvetljenje resavas, to si napisao vec. Koje je jacine pumpa koja vraca vodu u aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefkoss ::
mogao bi malo vise da stavis


za travu mora cekam jos koj dan,posto kod nas u gradu nema i mora da narucujem cak iz nisa,beograda i dalje,samo tako kad odem sa strane mogu da kupim inace ovako tesko...pa sam narucio puno biljaka i cekam da stignu sutra....pozdrav:D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Mali beli ili veliki sareni - dvorcu nije mesto u aq. Bas kao ni roniocima, luna parkovima i ostalim ***njima. Skoljke napolje, bas kao i taj zeleni pesak.
Ovo je moje misljenje za start.
Ajde fotografisi mi filter sa prednje strane, ako ti nije problem. OSvetljenje resavas, to si napisao vec. Koje je jacine pumpa koja vraca vodu u aq?


filter nemogu da slikam nezgodno je...ali to mi je sredio drug koj se vec godinama bavi time,tako da to nije problem...pumpa je SB-648a jacina 5w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Mali beli ili veliki sareni - dvorcu nije mesto u aq. Bas kao ni roniocima, luna parkovima i ostalim ***njima. Skoljke napolje, bas kao i taj zeleni pesak.
Ovo je moje misljenje za start.
Ajde fotografisi mi filter sa prednje strane, ako ti nije problem. OSvetljenje resavas, to si napisao vec. Koje je jacine pumpa koja vraca vodu u aq?


jedno pitanje da li je neonka od 15w dovoljna za ovu velicinu aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je, nakrpi makar 50w sve ukupno (0,5/L).
Filter mi deluje kao da nije bas najsrecniji, ali ako se taj prijatelj bavi godinama valjda zna sta radi. Koje je jacine pumpa u smislu koliko L/h? Power head, ako ti je tako lakse, ne mislim na vazdusnu pumpu. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Malo je, nakrpi makar 50w sve ukupno (0,5/L).
Filter mi deluje kao da nije bas najsrecniji, ali ako se taj prijatelj bavi godinama valjda zna sta radi. Koje je jacine pumpa u smislu koliko L/h? Power head, ako ti je tako lakse, ne mislim na vazdusnu pumpu. Pozz


aha...mislim da je 180L/H...pa i ja se nadam oko filtera da zna sta radi...ubacio je sundjer tanji prvo,pa aktivni ugalj u neku mrezicu,pa neka kao bio mrezica bela,pa vata i na kraju sundjer...to je redosled od dole a od gore bi islo sundjer,vata,bio mrezica,aktivni ugalj,sundjer...pokusacu da ti uslikam da vidis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Mali beli ili veliki sareni - dvorcu nije mesto u aq. Bas kao ni roniocima, luna parkovima i ostalim ***njima. Skoljke napolje, bas kao i taj zeleni pesak.
Ovo je moje misljenje za start.
Ajde fotografisi mi filter sa prednje strane, ako ti nije problem. OSvetljenje resavas, to si napisao vec. Koje je jacine pumpa koja vraca vodu u aq?


evo zavuko sam se nekako i uspeo da slikam filter....
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa je slaba, verovatno ce se sloziti i ostali sa mnom. Tako da ipak ti uslikaj taj filter ako mozes Wink
I filter masa je slaba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Pumpa je slaba, verovatno ce se sloziti i ostali sa mnom. Tako da ipak ti uslikaj taj filter ako mozes Wink


jbg posluzice...za jaci nisam imao kes...za 6meseci idem u nis ponovo i pogledacu neki drugi valjda cu do tada imati pare malo vise... Very Happy


[quote=sale75bgd Smile]Pumpa je slaba, verovatno ce se sloziti i ostali sa mnom. Tako da ipak ti uslikaj taj filter ako mozes Wink
I filter masa je slaba.[/quote]


a jbg...to mi i on reko...a da jurim 200km do nisa radi nekih sitnica nemogu,izdrzace valjda i ovako tih 6meseci pokusacu ono sto mi fali da narucim sa interneta...tesko je ovde jer se ljudi slabo bave ovim i nema prodavnice,niti ko lepo da te savetuje sve sto radim radim preko neta i preko knjiga oko akvaristike i ribica....pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2010 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obično deklarisani protok pumpe ne odgovara stvarnom, tj. realnom, kada se pumpa stavi u pogon, već taj protok predstavlja protok koji pumpa ostvaruje na nultoj visini pumpanja, tj, na samom izlazu iz pumpe. Kada se montira odvodna cev, taj protok padne, zavisi od visine podizanja i kvaliteta kolena odvodne cevi, jer gubitak u protoku postoji zbpg visine podizanja vode i u kolenima.
Naravno, podrazumeva se da odvodna cev nije uža od otvora pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
GoranAnita
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2010
Poruke: 45

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo novih slika,veceras cu jos da dodam...Very Happy


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2010 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi se napredak bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Napokon Diskusi :) marija_sara Akvarijumi 7 Uto Feb 16, 2016 10:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Napokon pušten u pogon - 110L Corydoras Akvarijumi 26 Ned Feb 08, 2015 2:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Napokon bazence :D nickname Upoznavanje 1 Sub Nov 15, 2014 12:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Napokon novi akvarijum Nelle333 Akvarijumi 30 Sub Jun 15, 2013 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Napokon novi akvarijum Nelle333 Početak u akvaristici 21 Sub Maj 04, 2013 6:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License