Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Napredak Gupija :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
doktor.doca
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me da li mladi guppy vise napreduju u mrezici onoj u kojoj se cuvaju mali, ili kad malo odrastu da ih pustim u aq....?
Da li to ima veze sa brzinom njihovog rasta....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini nema, brzina rasta zavisi od kvaliteta ishrane, a velicina do koje ce da poraste riba zavisi od velicine akvarijuma u kojem se drzi.

Ako su tek okoceni slobodno ih drzi u kotilici jer ce lakse pronalaziti hranu koju ima dajes. Kada dovoljno porastu da lice na ribice slobodno ih pusti u akvarijum.

Naravno pod uslovom da u tom akvarijumu nemas druge ribe koje bi ih pojele.


Poslednji izmenio Paki dana Pet Dec 14, 2012 12:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doktor.doca
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 3:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja odprilike sacekam nekih mesec,mesec ipo dana pa ih pustim i prezive....vrsio sam eksperimente pa sam pustao jednu ribicu posle 2,3 nedelje i nisam je vise nasao,tako da to vise ne radim Smile
Znaci cim malo odrastu da ih pustam sa ostalim Smile
Hvala na odgovoru!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u kolikim AQ se drze gupi?
meni se recimo dve zenke kote u zajednickom AQ... tu su jos koridorci i borca... i od svakog mresta ostane po par malih... evo za 3,4 meseca od 3 odrasle zenke i 1 muzijaka ja imam oko 25-30 gupija razlicitog uzrasta...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni u zajedničkom akvarijumu ne preživi ni jedan i pored dosta biljaka. Najveći broj bude pojedeno još prvog dana, a one koje prežive koji dan više, uginu od sužavanja repova i manjka ishrane. Za odgoj mlađi gupika potreban je poseban akvarijum, gde je temperatura malo viša, jer im to ubrzava metabolizam i razvoj. U vodu se dodaje po jedna kašičica soli na svakih 10 litara vode, jer to sprečava bakterije koje napadaju peraja dok su ribice male. Ishrana mora da bude česta, po 4-5 puta dnevno, ali toliko koliko mogu da pijedu, jer zagađenje od viška hrane doprinosi bolestima. Treba ubaciti što više puževa i ponekog manjeg algara koji će jesti ostatak hrane koja padne na dno. Hrana mora da bude sa visokim procentom proteina da bi ribice brže rasle. Akvarijum ne treba da ima veliku litražu, ali mora da ima što veću površinu kako bi se ribice rasplivavale, jer u maloj površini ribice zakržljaju i imaju krivu kičmu. Voda se menja na par dana po 1/3 sa usisavanjem dna. Čim primetiš neku zakržljalu, bolesnu grbavu, krivu i šuntavu, odmah je bacaj, jer one se vrlo rano pare pa postoji mogućnost da neki grbavi pokvari genetski potencijal čitave populacije gupika u tvom akvarijumu. Za mesec dana ili nešto više, dovoljno porastu da mogu u zajednički akvarijum ili u prodaju ako se kome to isplati (meni lično neisplativo).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa to je torisi tako... ali eto meni se mreste u zajednickom... u kom imam jos borca i 2 koridorca i 1 nacitrusa...
imam biljaka.. ne puno, osrednje... ali dosta plutajuceg...
cak sma primetio da ih najvise mladih pojedu zenke jureci ih... a borac ih jede samo prvih par minuta dok se ne opasulje i ne proplivaju... posle ne moze da ih stigne... temperatura mi je 25 kontantna.. hranim 1 dnevno... vrtim 4,5 razlicitih hrana, ali svaki dan drugu, sa 1 dan pauze u ishrani... jedino posle mresta preskocim taj dan pauze... kako ne bi navalili na male...
bilo bi i vise malih ali sam skoro 10tak bacio upravo jer su grbave bile... AQ je oko 50L...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si u mogucnosti hrani po manje ali cesce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sezona gupija Rooster Vrtna Jezerca 0 Uto Maj 16, 2023 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Napredak u 2019. godini Lenji Lisac Razno 22 Čet Dec 12, 2019 6:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License