Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Naprslo staklo akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Manic
Akvarista



Registrovan: 30 Jul 2010
Poruke: 83
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 12, 2010 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam u pretrazi video da se ovde najcesce spominje rec "staklorezac", odlucio sam da ovde postavim pitanje: na akvarijumu je osteceno jedno staklo prilikom transporta, pa sam odlucio da ga zamenim. Pitam se da li je svejedno kod kog cu stakloresca odneti da mi to uradi, jer ipak nije to obicno staklo u prozoru - taj spoj treba da izdrzi pritisak vode iz akvarijuma. Da li u Novom Sadu moze neko da mi preporuci gde da odem? Ako je nezgodno pitanje, mogu odgovori i na "pp". Hvala 'Smile'
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 12, 2010 12:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 12, 2010 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo pitanje je: Koja je stranica akvarijuma naprsla i kako je lepljen akvarijum Wink .
Koje je dimenzije akvarijum i koje je debljine staklo Wink
U nekim situacijama bolja je solucija kupiti novi akvarijum nego li prelepljivati stari a sto se tice stakla : Velika vecina akvarijuma se pravi od obicnog prozorskog stakla dok samu bit akvarijuma zapravo cini Silikon sa kojim se lepi. Takodje i od velicine akvarijuma zavisi koja marka silikona za akvarijume ce se upotrebiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Manic
Akvarista



Registrovan: 30 Jul 2010
Poruke: 83
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 12, 2010 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma, ovo je obican kucni akvarijum. Staklo je 4mm debelo i kvrcnuo sam staklo koje cini poledjinu akvarijuma i to pri vrhu - tako da to moze i da ostane tako, samo sto cu manje vode sipati u akvarijum. Ali sam mislio da ga zamenim, jer mi je sad prilika. A radije bi se obratio nekom staklorescu koji je vec sastavljao akvarijume...
A sem toga, nazvao sam prvog stakloresca iz oglasa i covek mi kaze da staklo tih dimenzija kosta 200 dinara, pa reko grehota je ne promeniti ga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 12, 2010 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pripazi samo na silikon sa kojim ce ti zalepiti akvarijum tj stranicu akvarijuma. Mora biti silikon za akvarijume a nikako za staklo, keramiku .... i nikako univerzalac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 12, 2010 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam i ja jedan kvrcnut malo prvi vrhu. Samo sam ga malo sredio i stavio silikon preko toga mada nisam pokusavao da punim vodu preko toga jer sam gubio 1cm koji mi u tom akvarijumu nije nista znacio.

Neznam iz kog si dela grada ali ja sam neke sitnice oko stakla resavao u Jevrejskoj, kad udjes s Bulevara Oslobodjenja pa s desne strane (na toj strani se nalazi i pet shop Skalar). Udjes u pasaz (negde postoji natpis staklorezac, tako sam i naleteo na njega) pa samo pravo. Ja sam zadovoljan sa svim sto mi je do sada radio.
Mislim da i u pet shopu u Vrsackoj rade takve stvari, to bi samo trebao proveriti. Ako ti treba broj javi pa cu ti dati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Manic
Akvarista



Registrovan: 30 Jul 2010
Poruke: 83
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti Bojane. Ja se inace tradicionalno jos od mog detinjstva snabdevam opremom u Skalaru, ali mi je bilo glupo da pitam coveka za stakloresca, kad se u toj radnji prodaju gotovi akvarijumi... Otici su posle podne do tog stakloresca u pasazu. Bitno mi je da covek poznaje temu, jer ako bih otisao kod nekog "obicnog", taj bi dohvatio silikon koji inace koristi - sigurno nece samo zbog mene kupiti silikon za akvarijume... Zato i sluze ovakvi forumi, da podelimo i razmenimo iskustva 'Smile'
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Pripazi samo na silikon sa kojim ce ti zalepiti akvarijum tj stranicu akvarijuma. Mora biti silikon za akvarijume a nikako za staklo, keramiku .... i nikako univerzalac


Kakav je to silikon za akvarijume, a da nije za staklo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Silikon za akvarijume jeste za staklo ali nije toksican tj otrovan kao ovaj Univerzalac ili Silikon za opsivanje stakla na prozorima. Jedna od nus pojava univerzalnog silikona jeste sto ribice stalno umiraju a nikada neznamo zasto. Na prvi pogled sve je u redu ali s vremena na vreme i jedna po jedna ( a zavisi od borbe samog imuniteta ribe, velicine ... ) riba umire.
Trenutno se kod nas primenjuju par silikona. Za manje akvarijume do ( ako se nevaram 150 lit. ) primenjuje se Tkk Silikon Aq, za akvarijume do ( cini mi se 400 - 500 l ) primenjuje se Silirub Aq i preko 500 l ima neki profi silikon koji upotrebljavaju par majstora ( za koje ja znam da koriste a po nekim njihovim postovima koje sam procitao ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To kod nas u Zr nema nigde da se kupi, pouzdano znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Manic
Akvarista



Registrovan: 30 Jul 2010
Poruke: 83
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
... u Jevrejskoj, kad udjes s Bulevara Oslobodjenja pa s desne strane (na toj strani se nalazi i pet shop Skalar). Udjes u pasaz (negde postoji natpis staklorezac, tako sam i naleteo na njega) pa samo pravo. Ja sam zadovoljan sa svim sto mi je do sada radio.
Ako ti treba broj javi pa cu ti dati.


Tamo ima 3 pasaza. Obisao sam sve i nenaidjoh na stakloresca. Ako nije problem, posalji mi broj.

Usput razmisljam, da li bi imalo smisla: da ne vijam stakloresca koji zna da lepi akvarijume i koristi specijalni silikon, vec da ja kupim tubu tog specijalnog silikona i odem kod prvog stakloresca i zamolim ga da mi slepi sa mojim silikonom?

U tom slucaju bi sledilo drugo pitanje: da li neko zna gde moze da se nabavi taj specijalni silikon?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam broj nazalost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License