Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nas mali vodeni svet - 45l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te dimenzije koje si naveo, to bi stojalo bočno ili iza akvarijuma?
10cm kao širina je u redu, nije mi jasno koliko bi bio dugačak filter od te dve dimenzije, ako je u pitanju 27,5 cm onda jedino dvokomorni da praviš.
U principu ti ne treba mnogo za flter materijal, iskoristiš sve sem kamenja iz kornera, jedno parče plavog sunđera i vata, eventualno još jedan sunđer ako stane.
Pumpe su takođe jeftine od 200-300 litara/h.
Parče folije da oblepiš filter je totalno beznačajna stavka.
Ne znam sigurno ali mislim da ne bi koštalo više od 1000 dinara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 12:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10x27,5 bi bilo dno.

38cm je visina akvarijuma sa haubom pa bih stavio iste visine da bude iako bi visina vodenog stuba bila dosta manja. Stajao bi sa strane.

Nemam ono "original" kamenje u korner filtru, zamenio sam ga perlicama.

Videcu da pripremim ovo za sledece nedeljno menjanje vode... moze li neko objasnjenje oko prelivnih cevi, kako bi trebale da idu ako pravim dvokomorni filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2015 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam odavno update-ovao temu...

Kako sam u Joana-inoj temi, posto imamo isti akvarijum i savetovao sam je sta da radi pa se interesovala kakvo je stanje kod mene, postavio neku skorasnju sliku mog akvarijuma bilo je dosta komentara i pitanja, pa me to pokrenulo da update-ujem moju temu Smile

Evo citata iz Joana-ine teme:
Milan013 ::
Jos uvek isti, dodacu jos jedan manji za kozice i malce ali nikako da ga uzmem... zato moram da drzim kotilicu u ovom akvarijumu a i ima viska biljaka (limun privremeno u prvom planu) dok ih ne presadim...

Evo jedne skorasnje slicice, nisam ga bas spremio za slikanje, vide se creva i termometar je nakrivljen a i amazonac je u "kazni". Smile

Image


Evo trenutnog stanja koji se nije mnogo promenio od prvobitne postavke pre oko godinu dana.

Podloga je verovatno vec izlapela ali to izgleda ne smeta mnogo biljkama jer ima dosta ribica i puzeva koji "hrane" zemlju.
Od biljaka vidite sta sve ima, dosta Valisnerije koja je u jednom periodu pocela da slabi pa sam je pojacao pelcerima iz Panceva i od tada razbija kako napreduje, probila se u sve delove akvarijuma pa sam morao da pravim veliko sredjivanje i ostavim je samo u jednom uglu. Nane imam na jednom kamenu, povecu i jednju manju koju sam zaglavio izmedju dve grane i od tada i ona vidno napreduje. Ona kripta levo se takodje izvanredno primila. Ima tu jos svasta nesto, Ludwigia (koja je kako-kad), pistija, drezga, limun, bilo je i blikse ali je "proplivala" verovatno zbog puzeva koji joj nisu dali dovoljno vremena da pusti koren Sad Tu je jos i crveni lotus koji nekako najvise voli tu saksiju jer je na neki nacin fiksiran a opet nije zasadjen i tada jedino lepo napreduje, mada se vec jedno tri puta desilo da se odvoji od rizoma i zapliva a rizom pusti nove izdanke. Izdanak koji je proplivao mi uvek propadne, bas je nezan.

Nista ne dodajem, ni marko ni mikro (jesam ranije povremeno ali vec par meseci nista) a ni CO2 nemam (mada nesto kao planiram DIY).


Od ribica tu su:
- 7 neonki, sto obicnih sto kraljevskih. Bilo ih je ranije vise...
- Ksifo 3 zenke + 1 muzjak, potomci para koji sam imao u pocetku
- Guppy zenka i crveni muzjak koji su jedini ostali (crvena zenka uginula a kupljeni su u paru i ostavila je potomke pre toga) + nebrojeno malaca...
- Albino koridorasi 2 komada
- Frenatus koji je najveca ribica i gazda ovog akvarijuma
- Albino i Red Ancistrus (crveni je poceo da pusta brke, ali mi se cini da su oba muzjaci)
- Otocinklus 2 komada (pocela je crna koncasta da se razvija ali od kad njih ponovo imam sve je mnogo bolje)
- Microrasbora Galaxy 3 komada (cekaju novi akvarijum sa kozicama u koji cu ih prebaciti sa malcima)
- Platydoras armatulus koga sam uzeo nemajuci pojma o njemu nista i ispostavilo se da se krije po ceo dan osim kada je vreme hranjenja. Sada se malo oslobodio pa ga vidjamo cesce. Inace ima neki feler sa jednim perajem, podseca me na onog copavog zapca i crtanog filma Srle i Pajce Smile

Od ostalog zivog sveta tu su:
- Amazonci uglavnom manji, velike sam poslao kod prijatelja u veci akvarijum
- Malezijci koje ne mozes prebrojati, smanjio sam ishranu pa se ne sire vise toliko
- Sulavesi 4 komada, mnogo gotivni puzevi, aktivni i lepi za videti
- Theodoxus fluviatilis puzevi kojih ima jedno 5 komada u punoj velicini, i cini mi se da uspevaju i da se razmnoze
- Theodoxus danubialis puzevi 3-4 komada manjih, tek cu da ih nabavim jos
- Barski i Ramshorn puzevi tu i tamo, meni zao da ih bacim Smile
- Zebraste nerite 2 komada
- Amano kozice 2 komada
- jos 2 kozice Rili i Red Cherry cini mi se...

Dakle mala dzungla, ali sav zivi svet se bas lepo slaze. Ksifo tu i tamo smaraju manje vise sve puzeve ali najcesce Amazonce.


Eto, to je to, pitajte sta vas zanima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2015 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, i filtracija je vrlo brzo promenjena sa unutrasnjeg korner filtra na spoljasnji prelivni.
Odrzavanje je mnooooogo lakse, zamena perlon vate jednom mesecno, zamena 10-20% vode jednom u nedelju ili dve dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Akvarijum nikouro Početak u akvaristici 47 Pet Okt 23, 2020 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License