----------------------------------- nesa69 Sub Jul 26, 2014 12:53 pm ----------------------------------- Ma sukni malo osmokota, ali bukvalno malo, onako na jedva na dlan i tanak sloj bilo koje zemlje za cveće, mrežu za komarce ili fasadnu preko toga. Naspi pesak (neće nikad nijedan pesak lepo da se ispere, jednom vrela voda, par puta hladna i malo češće pranje filtera u početku), slaži to šta imaš i udari cikliranje. Ne komplikuj sebi život bezveze. Vidi kad prolaziš pored neke akvarističke radnje da ti daju malo sočivice i drezge i to odmah ubacuj, tako ćeš da pokupiš višak hranljivih materija i sprečiš alge koliko toliko, plus malo isfiltrira vodu. Za korner bih ti rekao i ja da si se zeznuo ali mislim da ti je toga preko glave :-) Radiće on ako ne prenaseliš akvarijum, jedini problem kod njega je loš protok i što je baš ružan i zauzima puno mesta u akvarijumu. Takođe i pranje zna da bude muka ali tako je i kod svih filtera. Štedljivu pazi kad kupuješ da bude 6500K. Nemoj da dopustiš da se nerviraš oko akvarijuma, nije to neka nauka ni bauk, samo strpljivo i polako. Ako te bude mučio filter i ono brujanje/tandrkanje pumpe za vazduh, javi se ako dolaziš u Pvo i interesuje te jedan polovan Resun CY 20 kanister (imaš u google-tu) i imaš mesta pored akavrijuma, menjaju ga klinci za veliku milku :-) Imam samo onaj plavi sunđer, drugu komoru dopuniš iz tog kornera. Ja ga odavno ne koristim, samo skuplja prašinu. Ako te ne bude mrzelo, dođeš, vidiš, pokažem ti šta je zezanje oko njega i nosiš :-)