----------------------------------- patus Sre Feb 23, 2011 7:45 pm naslage na staklu aq(cini mi se da je kamenac) ----------------------------------- pojavile su mi se bele naslage na staklu(ne na povrsini vode,vec po celom staklu), i izgleda mi kao kamenac. cistim ga magnetom,ali da li ima neka tecnost kojom sa to moze spreciti? ili neka forica? ----------------------------------- vlada71 Sre Feb 23, 2011 8:05 pm ----------------------------------- Prvo,kolika ti je litraza aq,koliko cesto menjas vodu u aq,da li koristis nesto od hemijeu aq,kakvo ti je osvetlenje.Nebi bilo lose ako bi mogao da postavis neku slicicu pa da vidimo.Pozz. ----------------------------------- patus Sre Feb 23, 2011 8:29 pm ----------------------------------- pogledaj u predstavljanju aq 120l. postoji kompletan opis, pa ...cekam objasnjenje.. ----------------------------------- vlada71 Sre Feb 23, 2011 8:39 pm ----------------------------------- Patuse pa kada si formirao aq. ----------------------------------- patus Sre Feb 23, 2011 8:41 pm ----------------------------------- pre 20-tak dana ----------------------------------- Stefan062 Sre Feb 23, 2011 9:05 pm ----------------------------------- pa sto se tice kamenca mozes da ga ostranis sircetom samo malo ovlazis krpu sa sircetom i predjes po tom kamencu,malo odstoji i onda sa cistom vodom polako prelazis po tom delu gde je kamenac da bi isprao sirce... tako ja radim i neMAM PROBLEMA..... :) ----------------------------------- patus Sre Feb 23, 2011 9:07 pm ----------------------------------- to ne steti ribicama? ----------------------------------- DiamondDragon Sre Feb 23, 2011 9:09 pm ----------------------------------- Čovek je mislio na čišćenje praznog akvarijuma. ----------------------------------- Stefan062 Sre Feb 23, 2011 9:10 pm ----------------------------------- meni ne pazi ja prvo izvadim trecinu vode iz akvarijuma akda menjam vodu , navlazim malo krpu i predjem oko mest gde je kamenac ali nemoj da ti lije sirce u vodu akvarijumsku znaci navlazis samo kru kolko tolko da kada predjes po kamencu ostane sirceta malo odstoji to i onda krenes da trljas istom krpom kako bi kamenac ostranio i onda na kraju uzmes mlakusne vode cistu krpu ovlazis krpu i predjes te delove gde si stavljao sirce kako bi sto vise sirceta neutrlisao, ja koristim jabukovo... ----------------------------------- patus Sre Feb 23, 2011 9:17 pm ----------------------------------- ok, a kada budem menjao vodu na koliko dana bi to trebalo da radim? ----------------------------------- stefanovic^v Sre Feb 23, 2011 9:22 pm ----------------------------------- Trebalo bi na svakih 7 dana,koje ribice imas u tom akvarijumu? ----------------------------------- DiamondDragon Sre Feb 23, 2011 9:24 pm ----------------------------------- Mislim da nije baš najbolje rešenje sa sirćetnom kiselinom skidati kamenac u akvarijumu, u kome ima živog sveta. ----------------------------------- patus Sre Feb 23, 2011 9:25 pm ----------------------------------- ma imam mix japanki koi sarana gupi bkek i zute moli i par nekih muljasa ne znam im ime . ----------------------------------- stefanovic^v Sre Feb 23, 2011 9:52 pm ----------------------------------- Posto japanke dotsa prljaju,mozes 1 u 5 dana ;) ----------------------------------- sale75bgd Čet Feb 24, 2011 9:57 am ----------------------------------- Uzmi onu najmeksu zicu za sudove. Godinama cistim staklo sa njom i ne ostavlja ama bas nikakav trag. ----------------------------------- patus Čet Feb 24, 2011 11:10 am ----------------------------------- upravo sam zavrsio generalku u aq.posto je od 120l zamenio sam 15l vode , obrisao kamenac ubacio preventiv jer mi je jedan koi koji je vec spasavan vise puta nazalost uginuo i ubacio 12ml tecnosti za alge.pojacao pumpu da to sve brze isfiltrira.veceras cu nakaciti nesto slicica da vidite kako to izgleda. ----------------------------------- cuplinger Čet Feb 24, 2011 3:38 pm ----------------------------------- patus mozes slobodno sledeceg puta 40l da promenis :)