----------------------------------- Suncokret Uto Mar 26, 2019 1:54 am ----------------------------------- Hvala vam puno, trenutno koristim odyssea t5 neonke koje i dolaze uz ove konzole 2x plant i 2x 6500k. Probao sam svasta, osram, jbl, philips... ali mi se nekako najbolje pokazala arcadia t5, da li je to zbog same neonke ili se jednostavno tako namestilo to stvarno ne znam. To sam bas hteo da znam, posto ja eksperimentisem sa nekoliko T5 neonki. Trenutno ubedljivi broj jedan za mene po boji je arkadija frešvoter pro. Nekako mi ima najlepsi odnos plave i zelene, akvarijum deluje cisto, boje su kristalne. Medjutim arkadija tropikal pro je vrlo slicna po spektru i boji sa silvanija groluks, pa koristim nju umesto arkadije jer je jeftinija. I kao trecu koristim filips 865, ona mi se najmanje svidja. Prednjaci u zelenom spektru, ali u kombinaciji sa ovim prehodnim, svetlo deluje kompletno pa je ok, a duplo je jeftinija od arkadije. Eto toliko od mene. Nisam nikada probao 'odiseja' lampe, na slici koju si poslao deluju super.