----------------------------------- Fiber Sre Avg 24, 2011 2:50 pm ----------------------------------- Moguce je da je neispravan termostat posto je grejac star dosta. Al posto ja vec godinama merim pomocu tog neispravnog termometra mislio sam da nije bilo problema. Grejac planiram da kupim vec neko vreme posto me ovaj nervira zbog toga sto na sebi nema skalu pa onda moram da strepim da li ce da se pregreje ili nece da ugreje dovoljno. Na grejacu postoji termostat posto kad se jednom dostigne dobra temperatura (kad na termometru na suprotnoj strani oakvarijuma ocitam recimo 24) polugicu na grejacu okrecem na desno (ka minusu) i cuje se da grejac klikne i ugasi se. Posle toga se sam pali i gasi po potrebi bez daljeg diranja. Stari sistem koji moze da posluzi, al je ipak sigurnije sa novim grejacem. Ovaj grejac sto koristim je 100w. Imam i jedan mali koji sam koristio u manjem akvarijumu koji vise nije u funkciji i on je Atman-50w, na sebi ima termometar i potenciometar pomocu kog podesavam kolika ce temperatura biti. Al mislim da je 50w malo za akvarijum od 80L.