Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neka vrsta zelenih algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2022 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima posle duzeg vremena.
Imam Juwel aq od nekih 200l sa originalnim filterom, napunjenim raznim filtracionim materijalima (za biolosku i hemijsku filtraciju), originalnom rasvetom sa 2t5 cevi.Rasveta radi dnevno 10h. Sunceva svetlost ne dolazi do aq, ili zamemarljivo malo. Voda je 26C. U aq 4 skalara i jos deserak tetrica. Vodu menjam jednom u 2 nedelje. Ne hranim previse.
U akvaristici nisam nov, dugo godina u Srbiji sam imao vece aq, osetljivije ribe, bilje itd... Preselio sam se u inostranstvo i ubacio jedan manji Juwel rio, cisto da imam malo vode u stanu. (Prva ljubav zaborava nema). Zamisljen kao aq bez briga, sa nezahtevnim biljkama i ribama.... Sve je lepo funkcionisalo par meseci i onda letos poceli problemi s algama. Imam zelenu tackastu koja i nije toliki problem. Ocistim je kad menjam vodu i nemam je toliko puno . Ono sto jeste problem je neka druga zelena alga, koja se jako brzo siri. U roku od nedelju dana kompletno prekrije sve, stakla, biljke, podlogu.... Jako me smara. Prvo sam prepisivao letu, kao da malo Sunca dolazi do aq, ali sada to sigurno nije slucaj. Ribama ne smeta,biljke slabo napreduju od tad, ali meni jaaako smeta... Alge se lako skidaju, mozes prstom da ih prebrises, ali ih ima svuda. Ako nema zna koja je alga i kako da je se resim,hvala unapred. Slike u prilogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2022 10:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2022 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje bi bilo da staviš sliku kako izgleda,ako je zelena smanji svetlo 6-8 sati i češće menjaj vodu na 7 dana,stavi ancistrusa nekog ili puževe da je jedu ako je alga,možda je Cyanobacteria.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License