Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neki pesak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pade mi sad nešto na pamet. U jednoj enciklopediji akvarujumskog bilja autor navodi kameni ugalj kao sasvim neutralan i neproblematičan deo hardscape-a.
Pa eto ideje. Prosejati i zadržati dovoljno sitne komade. Ništa crnje naći nećeš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 11:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo bas pogledaj te ovaj link,mislim da je potpuno isti pesak ovaj gore i ovaj sa linka. S tim sto naravno gore me zumirano skroz Smile

Bez Reklama [edit by Bojan]


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Pade mi sad nešto na pamet. U jednoj enciklopediji akvarujumskog bilja autor navodi kameni ugalj kao sasvim neutralan i neproblematičan deo hardscape-a.
Pa eto ideje. Prosejati i zadržati dovoljno sitne komade. Ništa crnje naći nećeš.

Sto se tice uglja,radim u "Kolubari" (aktuelnoj zadnjih dana zbog Insajdera) ,tako da mi je uglja preko glave,ne zelim ga jos u akvarijumu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stani, stani Ibar vodo ..... moze li malo vise informacija o tom uglju. Treba mi tona - dve Very Happy. Ozbiljno, nisam dosad nigde procitao da se ugalj koristi za podlogu. Moze li malo vise informacija RF ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stao.

Nisamprobao ali nameravam, kažu još i da je koristan jer vezuje za sebe amonijak i ostalo djubre. U enciklopediji je samo kratko opisan, trebalo bi malo guglati ali sad nemama kad.


Image

Inače ova ilustrovana enciklopedija je odlična, preporučujem je svima kao vrlo korisno štivo. Možete je skinuti kao torrent na ..... preko pp

Post izmenio :: nikouro
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to je mnogo para brate.Pa nije od zlata.Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2011 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Stao.

Nisamprobao ali nameravam, kažu još i da je koristan jer vezuje za sebe amonijak i ostalo djubre. U enciklopediji je samo kratko opisan, trebalo bi malo guglati ali sad nemama kad.


Image

Inače ova ilustrovana enciklopedija je odlična, preporučujem je svima kao vrlo korisno štivo. Možete je skinuti kao torrent na ..... preko pp

Post izmenio :: nikouro

ako budes primenjivao ugalj obavestavaj nas o stanju samog akvarijuma i zivog sveta u njemu... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ja cu ovo da probam, padalo mi je na pamet vec ali nisam nasao da je neko radio.

Kameni ugalj je ugalj koji je zavrsio hemijsku transformacuju i treba da je stabilan.
Drveni (aktivni) se koristi za filtraciju hemikalija, to sam negde davno procitao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kvarc Mladenovac 400din 50kg dzak samo je obicne bele zuckaste boje, ima svih granulacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2011 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista od uglja, citao sam sat vremena strane forume i razne spise, niko zapravo nema primer koriscenja kao podlogu u aq a razni "geolozi" upozoravaju na mnoge opasne supstance koje bi mogao da sadrzi. Najcesce spominjan je sumpor!

Kome se cita - najvise sam nasao trazeci "coal as aquarium substrate"

Hvala na informaciji VasDvoje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2011 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje.
Sad sam stavio podlogu obican pesak u akvarijum 27 l(bruto).
Voda je skroz mutna unutra radi filter 450 l/h,pa me zanima hoce li se voda potpuno izbistriti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Paraziti neki dulemali99 Bolest 2 Pet Jun 16, 2023 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ancistrusi za pesak gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 17, 2020 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni pesak (kvarc) srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 06, 2019 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pesak iz aktivnog sistema Peku Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Jul 05, 2019 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neki Ciklidi i Leri Cola Početak u akvaristici 0 Čet Jan 10, 2019 4:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License