Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neki zivi organizmi u spoljnom filteru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani, akvarijum je oformljen pre 6 meseci sa oskarima, botijima I komunalcima. Posto filter pumpe nisu bas postizale savrseno ciscenje dodao sam spoljni filter, napunio filter masom. Nakon 2 nedelje, nakon pranja istog uocio sam sicusne organizme, bele boje (valjda)velicine zrna soli kako plivaju u njemu. Nisam primetio da ih ima u akvarijumu, ribe se ponasalju normalno, bez spoljnih znakova promene. Da li je to nesto korisno ili opasno I ako jeste opasno kako pobiti gamad.
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 11:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 4:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma je moguce da je neka musica ili nesto tog tipa polozilo larve pa se s tim larvama prenelo i nesto iz bare na kojoj je muva pila vodu itd.. ima raznih opcija i svega i svacega tako da ukoliko nisi problema imao do sad neces ni sada (ribe to i jedu u prirodi), ako ti bas smetaju ugasi filter na tridesetak minuta, dodaj par prstohvata soli i ponovi tako u dva tri dana i nestace svi moguci plivajuci organizmi iz filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za odgovor, veoma moguce da ke neato tako jer smo imali navalu muva I komaraca pre neki dan. Pratim stanje, pa ako ih Ima sve vise, onda solim. Da li so smeta za biljke? Imam nanu I jos neke tvrdolisnate, sirokolisnate biljke, koje ne znam kako se zovu, I lokvanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnike su sitni ljuskari, hrana za ribe. Pomažu pri razgranji materije proćiće sami od sebe. O soli je pisano često
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 7:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljubisa03 ::
Hvala za odgovor, veoma moguce da ke neato tako jer smo imali navalu muva I komaraca pre neki dan. Pratim stanje, pa ako ih Ima sve vise, onda solim. Da li so smeta za biljke? Imam nanu I jos neke tvrdolisnate, sirokolisnate biljke, koje ne znam kako se zovu, I lokvanje?


Molim i drugi put. Ne smeta u malim kolicinama koje bi odstranile larve koje se nalaze u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo sam ubacio desetak kozica, rekoh ajd da probam, mozda ih pojedu. Naravno nisu. Ipak sam posolio. Nakon nekog vremena ih nije bilo. Filter oprao I sad je sve po starom. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Paraziti neki dulemali99 Bolest 2 Pet Jun 16, 2023 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zivi/suvi kamen VusaBEJBE Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 30, 2019 1:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem akvarijum i zivi svet peconis Arhiva Malih Oglasa 4 Pon Okt 28, 2019 12:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postavka u kanister filteru Bishop Filteri i pumpe 15 Sub Sep 21, 2019 2:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazduh u kanister filteru HORUS Filteri i pumpe 6 Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License