Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nekoliko neobicnih pitanja o koi saranima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gazuraz
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Apr 2022
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2022 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, posedujem betonski bazen od 63 kubna metra koji je napravljen da imitira jezero / izgledom. Medjutim, zestoko me nervira jer van sezone stoji potpuno beskorisno prazan. Sada bih zeleo da ga pretvorim u pravo jezero (resim se hemije). U tom jezeru bih zeleo da vremenom odgajim nekoliko koi kapitalaca, koji bi bili stalno prisutni u jezeru. Bilo bi tu i ribe za jelo (koju bih potpuno odstranjivao u sezoni plivanja) ...

Medjutim, ne mogu da nadjemn odgovore na nekoliko pitanja.

1. Da li je moguce uparivati vec krupnie KOI ribe u isti bazen sa kalifornijskim pastrmkama?
2. Da li ce Koi uci u hibernaciju preko zime ako temperatura vode bude bila konstantno 16 c ?
3. Sta da radim sa gomilom koi mladica ( osim ociglednog / da hranim macke )
4. Da li u Srbiji ima ljudi koji bi kupili kapitalnog koi-a ( koji mi recimo vise ne treba )
5. Da li je iko klopao velike Koi ribe ? Vidim da ih Japanci jedu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2022 10:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gazuraz
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Apr 2022
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2022 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U medjuvremenu sam sam pronasao odgovore, pa ako jos nekog interesuju ovo ih.

1. Moguce je, dokle god je koi veci od pastrmke, pastrmka ga nece dirati
2. Nece . Ako je temperatura vode veca od 8c, koi nece ici u hibernaciju
3. Irelevantno
4. Ne (Iz nekog razloga u Srbiji su dostupne samo male ribe )
5. Da, i ovo je ono sto je najsmesnije. U dokumentaciji pise - Koi nije za jelo Very Happy Medjutim, tu postoji jedan zbun. Ono sto je smesno je to sto je zapravo cela kategorija - saran - oznacena kako nije za jelo, zajedno sa somovima i ostalim muljasima ... Tako da, ko jede somovinu i meso sarana, moze slobodno klopati i Koi ribu. Po ukusu i genetici se ne razlikuje od sarana za vise od 1%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2022 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neko moja ograničena iskustva

2 male koi sam držao samo u akvarijum bez grejača. Temperatura je bila oko 17, i uvek su bili gladni.

4 velike koi je skoro nemoguće prodati, i ako prodas to će biti mizerna cena. Retko ko kupuje odrasle matice za svoje barice

5. Sve ribe koje se hrane sa dna, nisu baš naj ukusnija riba, zna se zbog cega ..
Ja sam se šokirao kad sam gledao kako ljudi u severnoj Americi jedu Midas Ciklide perfektno obojene, uhvaćene u reci. Takav primerak bi kod nas koštao 50 evra. Jednostavno meni to nema logike u mojoj glavi... Nekom ima . Isto tako mi nema logike jesti predivno obojene koi šarane.
Mislim i da većina ljudi u Srbiji deli to mišljenje.
Od svog mesa u Srbiji riba je zadnja na listi za veliku vecinu stanovništva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - Formiranje - Pitanja CandyCrash Početak u akvaristici 13 Pon Sep 23, 2019 9:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanja u vezi Protein skimera - Peni... Peku Oprema u morskoj akvaristici 0 Pet Maj 10, 2019 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License