Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neobican puz - Tylomelania sp. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2012 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mislim, nego sam procitao da postoji velika sansa da ce velike kozice ili ribe pokusati da ga pojedu, a zbog nacina kretanja je prilicno izlozen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2012 9:33 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2012 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To jeste, bas je izlozen. Inace kada se uvuce ima i kao poklopac da se skroz zatvori a jako brzo reaguje kada neka riba prodje blizu njega uvuce se u delicu sekunde. Valda se jos nisu adaptirali pa su malo plasljivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2012 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko si platio ovog puza delije mi zanimljiv, posto raste veliki neverujem da mu mogu helene nesto..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2012 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

700 dinara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad pogledam moje helene, mislim da bi ubile i piranu kada bi imale priliku Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 3:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Nije to crni malezijac, to je potpuno druga vrsta puzeva.

Inace, kako kazu, nije uopste preporucljivo drzati ih u akvarijumu sa kozicama i ribama posto moze lako da nastrada. Treba im sitan pesak kao podloga.

Znam da nisu malezijci,popularno ih zovu rabbit snail.Malo su jaki sa cenom za nase ekonomske uslove,zato sam mislio da bi crna varijacija malezijaca dobro dosla na nasem trzistu za one koji zele tamnije puzve.Mada sam citao da malezijci prilagodjavaju vremenom boju podlozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Sre Nov 21, 2012 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi puzevi jedu biljke i to zdrave! Obrstili su mi sagitarije i jedan upravo jede list nymphoides aquatice koji je 10 puta veci od njega ali evo stigao je do pola. Inace su pojeli sve bananice sa te biljke ovih dana... Shocked To je suprotno svemu sto sam citao i cuo! Bananice takodje jedu i ancitrusi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Badri
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2014
Poruke: 31
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tylomania sp.imao 5 komada pre par godina😇😇😇😇😇😇😇😆😅😄😃,akvarijum 110 l, sa stenama na bocnim stranama (trouglasti akvarijum sa prednjim svernim zakrivljeni staklom)placeni oko 5 € kod nas,nisu mi se razmnozavali,jako tesko su se kretali po ubiljenom akvarijumu a kamo li da se pentraju po stenju ... vise su za cistinu,prvo se krece sam puz pa kucicu vuce za sobom simpa ali nista posebno sveobuhvatno misljenje,estetski lep u svakom slucaju crna kucica do braon boje varijacija,mesnati deo od svetlo zute do tamno narandzaste pozamasan za puza kupastog oblika zna da naraste 6-7 cm zivotni vek do 7 godina u njemu optimalnim uslovima,svastojedi solidni komunalci nisu mi dirali biljke (nane,kripte,mahovine ...)kod mene su poziveli neke 2 god. iako preferira visu temperaturu do 27 -32°C uginuli su mi avgusta meseca pri temperaruri 33°C bez ikakvog razloga Sad 😂😂😂😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja, varijantu black tj nije zuti nego crni sa zutim pegicama...
lep i zanimljiv puz ali je stetocina, jede cubu, HM, listove biljaka, ma,sve sto moze da dohvati Smile
kad kazem jede, ne mozete da zamislite kojom brzinom je JEDAN JEDINI u stanju da razvali ogromnu kolicinu biljaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redovno mu ubacuj sargarepu. Nju mu dosta treba vremena da pojede a obozava je. Ja ih sad vec imam 15ak svih velicina i tu i tamo gricnu hm i jos po koju ali biljke odolevaju. Vise rastu nego sto nestaju Smile Kad su gladni pravi su prasici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj primerak u akvarijumu...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 5 kom. Redovono ubacujem kuvanu sargarepu i tikvicu pa biljke opstaju. Nekada nesto gricnu (HM ili hrast), ali nista strasno. Nanu i kripte ne diraju. Mahovinu mozda jedu, ali ona brze raste pa se ne primecuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Dec 20, 2014 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene biljke ne diraju !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tylomelania sp orange Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 24, 2017 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tylomelania sp. Orange Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Nov 24, 2015 10:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CPO i tylomelania sp boomiri Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Okt 19, 2014 11:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neobican Cvrc Akvarijumi 37 Pet Sep 26, 2014 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sulawesi Tylomelania sp. Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Avg 17, 2014 6:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License