Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neobican puz - Tylomelania sp. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima ovog puza video sam da moze da se kupi kod nas mada je skup (600-700 dinara komad)....? Very Happy evo par slika ima ih dosta na google-u
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 11:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam za ovog puza video sam ga u jednoj prodavnici i kosta 700 din poprilicno su skupi i oni su ih prvi put uvezli u Srbiju mislim da nema mnogo akvarista ili uopste akvarista koji imaju ovakvog puza a i ne vidim svrhu drzanja ovakvog puza em sto su skupi jos su i ruzni Very Happy
a i poprilicno mogu da narastu cak i do 10cm Shocked
pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da narastu do 10cm,nisu losi komunalci ali odjednom uginu bez razloga....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel neko zna koliko moze da zivi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

theaquariumwiki kaze 1-3 godine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neco ukusi su razliciti... Oni su isti komunalci kao i malezijski puzevi, kopaju po podlozi. Zanimljivo izgledaju... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li jos nekih detalja o ovim puzevima, da li ih je neko drzao, cime se hrane, razmnozavanje kakvi im uslovi trebaju.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima jedan clan Jovan85,pa ako se oglasi on ce vam najbolje reci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Čet Nov 15, 2012 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kupio dva komada juce. Jako su zanimljivi i smotani. Padaju sa stakla i panja, prevrcu se, kopaju njuskama po dnu... Sam nacin kretanja je provala ziva. Prvo puzu napred pa dovuku kucicu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Nov 15, 2012 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako to da niko nije uvezao crne malezijce?Mislim da bi se oni dobro prodavali neko vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 15, 2012 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to crni malezijac, to je potpuno druga vrsta puzeva.

Inace, kako kazu, nije uopste preporucljivo drzati ih u akvarijumu sa kozicama i ribama posto moze lako da nastrada. Treba im sitan pesak kao podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 15, 2012 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svarog ::
Sam nacin kretanja je provala ziva. Prvo puzu napred pa dovuku kucicu Smile


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Nov 15, 2012 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo nesto ukratko sto sam nasao na netu






Latinski naziv: Tylomelania sp.
Poreklo: Sulawesi
Veličina: 3-10 cm
Stanište: Matono jezero, Towuti jezero
Ponašanje: Miroljubiv
Ishrana: Nečistoće sa podloge, izmet ribica, prihvata i obareno povrće.
Razmnožavanje: Lako
Gajenje: Minimum 20L.
Temperatura: 26-32 °C
pH: 7.2 - 8.5
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Nov 15, 2012 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deki022 ::
Ima jedan clan Jovan85,pa ako se oglasi on ce vam najbolje reci


da kod njega sam video u aq kad sam uzimao neku travu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Pet Nov 16, 2012 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili: "Inace, kako kazu, nije uopste preporucljivo drzati ih u akvarijumu sa kozicama i ribama posto moze lako da nastrada. "

Sto mislis? Zbog konkurencije oko hrane ili da ce da ga diraju? Kod mene ga kozice ne konstatuju a ni ribice osim sto im je anci par puta olizao kucicu pa se ovaj siroti uvukao Very Happy Inace imam neonke, ramireze, korije, sijamske algare i ancije. Sijamac hoce ponekad da cacka nerite zebre i da im neda mira....


Poslednji put izmenio Svarog dana Pet Nov 16, 2012 12:37 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tylomelania sp orange Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 24, 2017 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tylomelania sp. Orange Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Nov 24, 2015 10:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CPO i tylomelania sp boomiri Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Okt 19, 2014 11:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neobican Cvrc Akvarijumi 37 Pet Sep 26, 2014 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sulawesi Tylomelania sp. Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Avg 17, 2014 6:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License