----------------------------------- Kibo-Chan Ned Mar 24, 2013 5:46 pm neobicna ideja za pozadinu ----------------------------------- evo ovako,nisam nasla temu koja bi mi pomogla pa sam resila da otvorim novu temu,a ako smeta neka je moderatori uklone.naime nisam bas nesto iskusna u akvaristici i svoj akvarijum od 70 litara imam od skora pa mnoge stvari ne znam.Zanima me da li bi bilo pametno da za trodimenzionalnu pozadinu uzmem siropor pa da ga po obradi premazem silikonom i da ''zalepim'' kvarcni pesak na njega.da li je to pametno,da li bi skodilo ribicama,i da li bi pravilo problema u akvarijumu.litrazu sam rekla,imam pumpu od 300 l/h,spoljni stakleni filter dvokomorski sa dve dovodne cevi.ispod filter mase mi je mini improvizovani taloznik ,a u komori gde je pumpa imam jedan sundjer sa velikim rupama koji sprecava da se natalozeno vraca pumpom u akvarijum.Da li gresim negde?sta bi trebalo da promenim?i na posletku,da li cu pobiti ribice ako napravim(uspem da napravim)takvu neobicnu pozadinu nekim ''toksinima'' pozdrav i hvala unapred :) ----------------------------------- No 1 Ned Mar 24, 2013 6:41 pm ----------------------------------- Slike uvek vise govore od reci. Zalepljen kvarc na stiropr ne bi smetao ribama ni u kom slucaju i ne bih pravilo nikakve probleme u akvarijumu. ----------------------------------- jovica Ned Mar 24, 2013 7:05 pm ----------------------------------- Ovo ce ti pomoci. Samo koristi silikon namenjen lepljenju akvarijuma http://www.akvarijum.org/forum/tunel-za-ribice-t11741.html