Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neobična pojava na korijenu - zna li neko šta je ovo? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sasam1400




Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran da ova tema spada u "hemiju" ali ni jedna kategorija zapravo ne odgovara...
Dakle, ranije sam godinama imao akvarijum i sve je to fino funkcionisalo, dok se nije desila havarija nakon koje nisam imao vremena da sve ponovo sastavljam.
Kako sad imam nešto više vremena, odlučio sam da obnovim akvarijum, i to postepeno: napravio sam (zapravo sredio staru) pozadinu, stavio podlogu, nasuo vodu, prethodno sve dezinfikovao. Kupio sam nekoliko biljčica i zasadio, i kupio jedan prilično lijep korijen.
Korijen sam prokuvao (nekih pola sata) i stavio u akvarijum. Uključio sam pumpu filtra (imam vanjski filtar) i ostavio tako da teče. Svjetlo se automatski pali nekih 12 sati dnevno.
Nakon nekog vremena na korijenu se počela pojavljivati bjeličasta pamučasta tvorevina. Nisam ništa dirao, pošto ionako nemam ribe u akvarijumu pa reko' da vidim šta će biti. Zanimljivo je da se to pamučasto stvara samo na svjetlijem dijelu korijena, dok na tamnom dijelu nema ništa. Da li neko zna šta bi to moglo biti i treba li da ga uklonim? I na koji način? Da li će samo nestati? (Ne djeluje mi baš da hoće.) Nadam se da ću uspjeti postaviti i slike ovoga da se vidi.

Ovo je tek kupljen korijen, u akvarijumu prije sipanja vode.
Image

Ovo je korijen tek nakon što je nalivena voda.
Image

Ovo je korijen nakon 15 dana, obavijen "pamukom".
Image

Ovo je korijen danas, nakon 21 dan.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 1:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemessis
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2013
Poruke: 47
Lokacija: Bijelo Polje

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je plijesan, mozes da izvadis korijen i ponovo ga prokuvas u slanoj vodi, ili ubaci kojeg ancistrusa. Kod mene su to anciji rijesili za dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasam1400




Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno nemam ribe, ali planirao sam nabaviti uskoro. Jedu li to još neke ribe osim ancistrusa, pošto njih (za sad) nisam planirao uzimati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas temu o pripremi korena za akvarijum. Procitaj je obavezno!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li ima neko da poklanja Mahovinu, ... Ikebana Na poklon 0 Pon Jul 11, 2022 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li neko poklanja drvo za akvarijum? doca989 Na poklon 1 Ned Dec 26, 2021 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moze li mi neko identifikovati biljke? golff Biljke 2 Sub Avg 14, 2021 10:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ima li neko nešto da pokloni a nešto ... Dedapočetnik Na poklon 0 Pon Mar 15, 2021 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License