Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neočekivani gost Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenad.dragisic
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2020
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2021 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolege akvaristi!

Interesantna stvar mi se desila, pa da je podelim sa vama, a i taman da mi pomognete.

Formirao sam akvarijum 40ak litara u prošli ponedeljak. Odradio hardscape, stavio bilje, sve po redu.

Pošto radim od kuće, a akvarijum mi je pored računara, imam običaj da s vremena na vreme skrenem pogled ka njemu.

Danas mi se upalilo svetlo i ja po običaju skrenem pogled, kad vidim nešto pliva po vodi. Približim se akvarijumu još bliže, misleći da nešto nešto nosi struja filtera, kad ugledam malecnu ribicu.

Sad, ja mislim da je to mlađ neke ribe (vide joj se oči, stomak i kičma, dok je telo providno, dužine je nekih 4mm, otprilike). Probao sam da je uslikam, ali se ne vidi nikako na fotografiji (nemam foto aparat). Jedino odakle mislim da je dospela je Ohko kamenje koje sam kupio u aquashop-u koji kamenje drži u vodi. Ja sam to kamenje svo oprao na česmi i sa četkicom.

Sad, ja sam tu ribicu prebacio u privremeni akvarijum od nekih 5 litara, namontirao joj filter koji ne može da je usisa i postavio joj neko kamenje.

Mene interesuje čime bih ja mogao nju da hranim? Hoću probam da je održim u životu i da vidim u šta će da izraste. Jako je sitna i poprilično je dobar plivač (opirala se struji filtera bez problema). Very Happy

Takođe bi mi dobro došli neki saveti kako može da se razlikuje mlađ ribe od nekih drugih organizama koji slično izgledaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2021 5:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2021 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera Vipan Baby mozes da kupis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2021 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bilo šta što imaš od listića,granula smrviš u prešinu i nekoliko puta dnevno po malo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka neočekivani malci lauking Razmnožavanje 3 Sub Dec 01, 2012 7:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nezvani gost jana Ostali Stanovnici 26 Sre Okt 14, 2009 12:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License